E LINKX
Google překladač: English Deutsch
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

UGS: ofenzíva v oblasti PLM

Pátek, 28 Duben 2006 15:58
Společnost UGS oznámila na summitu Daratech řadu zajímavých strategií, produktů i uzavřených aliancí a zahájila tak mohutnou ofenzívu.

Simulační strategie životního cyklu
Jednou z prvních novinek, které UGS na summitu představila, byla strategie „Simulace životního cyklu“ (Lifecycle Simulation), jejímž cílem je poskytnout PLM průmyslu vůbec první komplexní integrované řešení digitální simulace, jež by umožňovalo vývoj produktů v kolaborativním, řízeném a otevřeném prostředím. Strategie by měla vyústit v software Teamcenter for Simulation, který bude prvním komplexním, integrovaným prostředím pro datovou simulaci a umožní rozšířit paradigma životního cyklu produktu o simulační rozměr. Nástroj NX vedle toho uživatelům nabídne funkci Simulation Process Studio, která nabízí jedinečné vizuální prostředí pro simulaci životního cyklu.

Prezident UGS Tony Affuso novou strategii i nový software Teamcenter for Simulation komentoval slovy: „Nabízíme nejrozšířenější PLM portfolio na světě, a jsme tak v nejlepší pozici nabídnout simulační data, procesy i správu pracovních úkonů napříč celým životním cyklem produktu. Nová strategie chce odpovědět na klíčové potřeby našich firemních uživatelů, a to včetně požadavku na integraci simulace do zbytku životního procesu produktu. Klíčovým aspektem našeho přístupu je otevřená strategie – je ta totiž dokáže nabídnout široký rámec, který naši klienti potřebují.“

Očekává se, že Teamcenter for Simulation ocení zejména automobilové, letecké a zbrojařské společnosti, ale rovněž menší firmy, jež disponují méně početnými týmy analytiků. Nová simulační funkce efektivně využívá výkonu a flexibility celého portfolia Teamcenter a je jediným řešením, které dokáže nabídnout komplexní řešení celého procesu.

Na summitu též UGS oznámila, že NX Nastran vytvořil nový benchmark ve své kategorii, když vytvořil MDOF model o 200 milionech stupních, což představuje největší a nejrychlejší výpočet svého druhu. UGS rovněž představila nové uživatele softwaru Nastran: patří mezi ně například přední výrobce vojenských letounů Lockheed Martin, japonská automobilka Nissan, stáj Joe Gibbs Racing účastnící se seriálu NASCAR, ale například i univerzita v Caen. Z nově uzavřených aliancí spojených s novou strategií stojí za zmínku zejména partnerský kontrakt s FunctionBay, který umožní UGS využít RecurDyn v NX Digital Simulation.

Významnou skutečností, oficiálně oznámenou na summitu Daratech, je jistě i to, že přední dodavatel grafických komponent pro CAD/CAM/CAE software, společnost Tech Soft America, se připojila k JT Open Program. Datový formát JT je velice rozšířeným formátem umožňujícím vizualizaci produktů, snadnou spolupráci a sdílení dat. UGS rovněž ve spojitosti s tímto formátem oznámila, že v dohledné době specifikaci JT formátu zveřejní, což vyvolalo souhlasný zájem jak dodavatelů PLM, tak nezávislých analytiků. Další informace najdete na http://www.ugs.com/about_us/press/press.shtml?id=4477


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit