Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

SGI přijalo opatření ke snížení dluhů

Čtvrtek, 11 Květen 2006 11:37
SGI619.jpgSpolečnost Silicon Graphics oznámila dosažení dohody se všemi svými přednostními zajištěnými bankovními věřiteli a s držiteli významných objemů svých přednostních zajištěných pohledávek na podmínkách reorganizačního plánu, který přinese snížení jejího dluhu o přibližně 250 milionů amerických dolarů a značně zjednoduší kapitálovou strukturu společnosti. Dceřinné společnosti SGI mimo území USA, včetně evropských, kanadských, mexických, jihoamerických a asijských poboček, nebyly zahrnuty v návrhu a budou nadále pokračovat ve svém běžném provozu bez dohledu soudů USA.
Proces reorganizace bude probíhat bez narušení každodenních provozních a obchodních aktivit se zákazníky a partnery. Za posledních 100 dnů se firmě, vedené novým managementem, podařilo dosáhnout několika významných úspěchů. Předně se jedná o:
  • Sestavení zcela nového vedení společnosti v čele s novým CEO a CFO, který byl doplněn řadou dalších zkušených managerů.
  • Úspěšné uzavření několika významných objednávek, které tak vyjadřují zákaznickou důvěru v produkty SGI.
  • Dokončení programu na redukci ročních fixních nákladů s okamžitou úsporou ve výši 100 mil dolarů s výhledem dalších úspor ve výši 50 mil dolarů.
  • Identifikování dalších možností snížení provozních a správních nákladů.
  • Zkvalitnění efektivity všech výrobních operací.
  • Posílení a rozšíření produktové řady.
  • Realizaci plánu na změnu produktového a obchodního zaměření firmy s důrazem na maximální využití svého stávajícího technologického potenciálu.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit