Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

TECHNODAT odprodal jednu z dceřinných společností skupině investorů

Pátek, 12 Květen 2006 14:10
Logo TD-IS s.r.o.TECHNODAT se rozhodl již ve druhé polovině roku 2005 odprodat svůj majoritní podíl v dceřinné společnosti Technodat, informační systémy, s.r.o.. Tento záměr byl dokončen na počátku roku 2006 odprodejem podílu skupině investorů sdružených ve firmě IT Invest. Součástí transakce jsou i smluvní ujednání obou stran o vzájemné spolupráci, zejména u stávajících zákazníků.

 Dceřinná společnost Technodat, informační systémy, s.r.o. se v rámci skupiny TECHNODAT zaměřovala především na implementace vlastního software EasyArchiv (PLM/DMS), EasyTechnology (ERP) podporu high-end PLM systému agile a na archivace a zálohování založené na software TIVOLI.

Důvodem pro odprodej dceřiné společnosti byla především její snaha o další, ještě výraznější rozvoj vývojových a prodejních aktivit EasyArchiv/EasyTechnology s podporou investic ze strany vstupujícího investora a snaha o ještě výraznější podíl software agile na českém a slovenském trhu. Samostatně působící společnost, která se ke dni 1. července 2006 úplně oddělí od skupiny TECHNODAT, změní svoje jméno na TD-IS s.r.o., hlavní sídlo společnosti přesune do Plzně a částečně změní i svůj management. Firma má ambici sehrát roli významného integrátora IT technologií přesahující tradiční rámec České republiky a světa PLM aktivit.

Skupina TECHNODAT se pak bude plně koncentrovat na PLM řešení založené na software IBM/Dassault Systemes (CATIA, SmarTeam, ENOVIA).


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit