Amper 2019
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Karat

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Canon: další tiskárny pro CAD

Pátek, 12 Květen 2006 15:00
Canon imagePROGRAF 700 Canon Europe uvádí na trh novou řadu velkoformátů pro oblast CAD a obecný tisk. 

Nová zařízení vybavená revolučním reaktivním systémem inkoustů s pěti barevnými inkousty jsou schopná velmi rychle reprodukovat ostré a přesné tisky.

Společnost Canon Europe uvedla na trh tři nové přírůstky řady velkoformátových tiskáren imagePROGRAF. Tiskárny imagePROGRAF iPF700 36“-A0, imagePROGRAF iPF600 24“-A1 a imagePROGRAF iPF500 17“-A2 jsou konstruovány pro oblast obecného firemního tisku a CAD. Nové tiskárny používají široké spektrum špičkových technologií včetně revolučního reaktivního systému pěti barevných inkoustů a jsou dalším důkazem úsilí společnosti Canon získat vedoucí postavení v tomto sektoru.

Reaktivní systém pěti barevných inkoustů zvyšuje kvalitu tisku tím, že eliminuje rozpíjení barev a vytváří konzistentní obrazy. Výstupy jsou přesnější, ostřejší a vykreslené do nejjemnějšího detailu. Tiskárny disponují dvěma druhy černého inkoustu – fotografickým černým a matným černým (MBK) inkoustem, které rozšiřují škálu potiskovatelných médií (zahrnující matný i lesklý papír), na které může každé z těchto zařízení tisknout. Dva zásobníky matného černého inkoustu představují vyšší kapacitu inkoustu a dvě řady trysek pro černý inkoust zvyšují rychlosti tisku. To vše vede k výraznému nárůstu produktivity při současném zachování kvality a konzistence černé barvy i při vysoké rychlosti. Toto kritérium je v oblasti CAD aplikací nanejvýš důležité, protože zde rozhoduje rychlost a přesnost.

Dalším klíčovým prvkem těchto tří zařízení je nová 1” tisková hlava s vysokou hustotou trysek, která zvyšuje rychlost tisku a má prodlouženou životnost. Tisková hlava obsahuje více než 15 000 trysek, což je předpoklad vyšší přesnosti zařízení a také konzistentnosti výstupu. Technologie FINE a kapky inkoustu s objemem 4pl zajišťují plynulou gradaci barev, vysoké rozlišení, přesnost a ostrost obrazu. Výsledkem zpracování v rozlišení 1200 dpi jsou tak dostatečně tenké čáry a malé znaky bez zkreslení. Paul Hinkins, LFP European Product Marketing Manager společnosti Canon Europe, říká: „Uvedení této řady podtrhuje naše působení na trhu zahrnující oblast CAD a GIS a zároveň poskytuje našim zákazníkům flexibilní nabídku tisku na novém trhu obecného tisku. Naslouchali jsme potřebám našich zákazníků a odpovídáme na požadavky oboru po přesných, detailních tiscích reprodukovaných vysokou rychlostí. Tyto tiskárny také posilují naše postavení v oblasti CAD a GIS. Na zařízeních iPF , jež jsou ekonomická a robustní, se snadno prokáží přínosy a rychlá návratnost investic.“

Všechny nové velkoformátové tiskárny jsou standardně vybaveny programem Canon PosterArtist, novým ovladačem tiskárny imagePROGRAF a také ovladačem HDI pro AutoCAD. Lze je integrovat do stávající sítě a byly navrženy tak, aby jejich použití bylo snadné a umožňovaly efektivní správu tisku.

Tiskárna imagePROGRAF iPF700 bude na evropském trhu v prodeji od července 2006, zatímco modely imagePROGRAF iPF600 a imagePROGRAF iPF500 již od června 2006.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit