SolidVision
3DConnexion
Google překladač: English Deutsch

ArchiCAD 10 přichází do Čech

Čtvrtek, 25 Květen 2006 15:59
ArchiCAD 10V první polovině června proběhne česká premiéra aplikace Archicad 10. Tato čerstvá novinka z dílny Graphisoftu přináší řadu zcela nových funkcí a vylepšení s cílem poskytnout svému uživateli nástroj ke zpracování jeho myšlenek, být více konkurenceschopný a pracovat produktivněji. Archicad 10 je silným CAD systémem pro architektonické a projekční kanceláře, velké i malé, po celém světě.

Registrace na premiéru ArchiCADu v Brně a Praze zde. Uzivatelům bude ArchiCAD představen během 20. setkání uživatelů ve dnech 13.,14. a 16.6. 2006.

K hlavním novinkám Archicadu 10 patří konstrukce obecných tvarů, modelovací schopnosti Archicadu odstraňují jakákoli omezení, která by uživatel mohl pociťovat při počítačovém zpracování svých nápadů. Velkým přínosem modelovacích schopností Archicadu 10 je rychlost a bezchybnost zpracování různých variant návrhu

Sjednocené pracovní postupy - všechny procesy, od modelování ke generování 2D dokumentace, jsou integrovány do Archicadu. Toto zjednodušení, společně s dalšími výraznými vylepšeními, znamená značné zrychlení při zpracování výkresů.

Nové interaktivní uživatelské prostředí Archicadu 10 jej dělá snadno ovladatelným pro každého. Všechna potřebná data, grafická i číselná, jsou pokaždé k dispozici tak, aby uživatele vedla při jeho práci.

Archicad je 2D/3D integrovaný systém pro zpracování všech stupňů projektové dokumentace včetně správy dokumentu a týmové spolupráce. Práce s Archicadem simuluje reálnou stavbu – vytváří virtuální budovu.
Namísto rýsování čar, elips a oblouku, se staví zdi, osazují okna a dveře, řeší podlahy a stropy, modelují schodiště a konstruují střechy. Současně s navrhováním a "stavěním", vzniká databáze informací, která reprezentuje nejen 3D model, ale i půdorysy, řezy, pohledy, výkazy. Tato databáze informaci je virtuální budovou. Koncept virtuální budovy tak zabezpečuje skutečnost, že změna v jakémkoli dokumentu (perspektiva, půdorys, pohled) se automaticky přenese do všech ostatních dokumentů.

V České republice je prodáno cca 9500 instalací Archicadu, z toho cca 1750 pro komerční použití a 7750 pro vzdělávací účely (školy a studenti). Celosvětově má ArchiCAD více než 110.000 uživatelů.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit