Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Jaké bylo „PLM Forum 2006“

Pátek, 21 Červenec 2006 13:17
Firma TECHNODAT uspořádala ve dnech 6. – 7. 6. 2006 v konferenční části hotelu Luna v Koutech u Ledče n. S. tradiční seminář zaměřený na problematiku Product Lifecycle Managmentu a prezentaci řešení dodávaného a podporovaného firmou TECHNODAT. Seminář zaujal – díky svému záběru a tradici – pozici významného fóra pro diskusi aktuálních trendů a praktických zkušeností v oblasti CAx-technologií a PLM systémů.

Stejně jako v předchozích letech byl seminář organizován formou tématicky členěných bloků. Z klíčových prezentací je třeba zmínit především přednášky pana Markuse Maiera, který patří mezi nejvyšší funkcionáře v IBM se zodpovědností vůči produktovému plánu CATIA V5, dále také prezentaci pana Fabrice Agnese z Dassault Systemes – obě prezentace jasně vymezily významnou pozici CATIA V5 a PLM portfolia IBM/Dassault Systemes na trhu CAx/PLM technologií.

Z produktově zaměřených prezentací patřily k nejzajímavějším tématům přednáška o knowledgeware v CATIA V5, která byla prezentována Sergem Isambertem z firmy Dassault Systemes, dále také přednášky o předkustomizovaném PDM řešení SmarTeam Express, kterou přednesl Eric Le Gal z firmy Dassault Systemes.
Ze strany účastníků však největší pozornost přitáhly zákaznické přednášky – především prezentace Mariana Jamricha a Martina Koníčka z firmy Technodat o spolupráci se zákazníkem Johnson Controls v Trenčíně, a dále také příspěvek ing. Pavla Taranta (Škoda Transportation) o vývoji nového modelu tramvaje pro Prahu nebo prezentace ing. Ivana Prpiče o implementaci PLM řešení ve firmě Konštrukta Industry Trenčín.

V tématických blocích byly diskutovány specializované témata jako integrované NC technologie nebo návrh potrubních a kabelových systémů v prostředí CATIA V5. Velká pozornost byla věnována specializovaným workshopům CATIA V5 (metoda skeletonu při návrhu sestav, praktické použití managementu znalostí) nebo workshopům zaměřeným na problematiku PDM/PLM projektů (detailní funkční specifikace PDM/PLM projektu, problematika workflow).
Prostor, který byl na semináři věnován specializovaným tématům, zajímavým hostům a zákaznickým příspěvkům, přispěl – spolu s členěním semináře do tématických sekcí - k výraznému obohacení programu semináře. Šťastná se ukázala i volba prostředí pro uspořádání semináře – účastníci mohli na chvíli zapomenout na přísné konvence společenského oděvu a v malebném okolí hotelu Luna našli odreagování z náročného programu v odborné části akce.

Šíře záběru semináře, velmi kvalitní účast (více jak 150 účastníků z více jak šedesáti firem) a pozitivní ohlas na program semináře od jeho účastníků i hostů potvrzují, že se firmě TECHNODAT podařilo ještě dále rozšířit „technologické a diskusní fórum“ široce zaměřené na celou oblast PLM řešení.
Většina přednášek ze semináře „PLM Forum 2006“ je k dispozici ke stažení na www.technodat.cz/seminare.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit