Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

IBM a AMD se podílejí na vývoji motorů F1 Red Bull Racing

Pondělí, 07 Srpen 2006 17:09
F1 Red BullNové servery IBM System x vybavené procesorem AMD Opteron urychlily vývoj a výrobu závodních motorů stáje F1 Red Bull Racing a až o osmdesát procent.

Společnost IBM oznámila, že stáj F1 Red Bull Racing, jež je divizí koncernu Red Bull Energy Drink, výrazně zrychlila výkon svého počítačového návrhářského studia díky serverům IBM System x postavených na procesoru AMD Opteron. Nové počítačové vybavení, které si vyžádá investice ve výši 3,5 milionu amerických dolarů, poskytne týmu Red Bull Racing výrazně vyšší počítačový výkon a pomůže mu zlepšit design i výrobu monopostů až o 80 procent.

Red Bull Racing plánuje využívat nových systémů zejména pro aerodynamické modelování. Právě aerodynamika je totiž kritickým faktorem při vývoji závodního monopostu: je třeba maximalizovat přítlačnou sílu a zároveň co nejvíce snížit odpor vzduchu. Řešení IBM poskytne týmu Red Bull Racing čtyřnásobný výpočetní výkon, díky němuž bude možné navrhovat přesnější modely pro virtuální testování, čímž se výrazně ušetří na fyzickém vývoji produktů.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit