SolidWorks
Asseco - Národní muzeum 3
Google překladač: English Deutsch

Geolus Search: S UGS ušetříte vícenásobným použitím dílů

Středa, 09 Srpen 2006 11:01
Společnost UGS oznámila akvizici technologie pro nový produkt, který výrazně pomůže strojírenským firmám ušetřit náklady i čas díky opakovanému použití určitých částí. UGS technologii zakoupila od společnosti software design & management AG (sd&m), což je přední německá konzultační společnost.

Nový produkt nese jméno Geolus Search (dříve geolus SHAPE). Je to vyhledávací aplikace, která dokáže vyhledávat podle konkrétních tvarů, a výrobce tak má možnost rychle a pohodlně lokalizovat 3D modely digitálně definovaných součástek z obsáhlých a heterogenních datových zdrojů. Vyhledávání probíhá na bázi geometrické podobnosti. Revoluční technologie vynesla společnosti sd&m ocenění „Innovator of the Year 2004“, udělované časopisem CADCAM. Akvizice této technologie ze strany UGS připravuje cestu k vytvoření vyspělých geometrických vyhledávacích aplikací, které podpoří inovaci prostřednictvím vícenásobného použití jednotlivých částí: tím dojde k úspoře času i výdajů spojených s projektováním či nákupem duplikátních součástí.

Vícenásobné použití stejných nebo podobných součástek může výrobcům výrazně uspořit náklady. Nicméně většina výrobců na tuto strategii dosud nepřešla kvůli jedné konkrétní překážce: tradiční vyhledávací nástroje vyhledávají podle alfanumerických kritérií nebo metadat a nikoli podle skutečných geometrických tvarů. Tato metodika je sice úspěšná v případech, kdy hledáte součásti obsahující ne-geometrická data, jako jsou popisy funkcí, váha nebo další důležité vlastnosti. Dané součásti nicméně musejí být klasifikovány podle detailně definovaného schématu a totéž schéma musí být použito při vyhledávání – kvůli tomu je velice obtížné vzít v potaz skutečný tvar.

Oproti tomu Geolus Search pracuje s geometrickými data asociovanými s jakýmkoli běžně používaným PLM nebo CAD programem, takže vyhledává podle geometrického tvaru a nikoli podle alfanumerických kritérií. Dokáže prohledávat databáze obsahující přes milion součástek a duplikující se položky lokalizovat během několika sekund, aniž by byla nutná nějaká předběžná klasifikace. Výsledky jsou prezentovány přehledně vizuálně v náhledech. Tato metodologie může být použita samostatně nebo jako doplněk tradičního metadatového vyhledávání, takže výsledkem bude vysoce efektivní vyhledávací technika.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit