POINT.X (2018-19)
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Karat

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

IBM zdokonaluje čtyřjádrové systémy

Středa, 13 Září 2006 13:50
IBM_505q.jpgIBM rozšířilo svou řadu serverů s čtyřjádrovými procesory POWER5+ o funkčnost pro náročné implementace. Systémy s architekturou IBM Quad Core Module nabízejí výkon a flexibilitu technologie POWER5+ za cenu, která může konkurovat systémům s procesory x86. Zároveň firma představila předkonfigurovaná řešení System p5 Solution Editions, jejichž konfigurace jsou přizpůsobeny potřebám různě velkých společností.
Zákazníci mohou využít technologie virtualizace, zdokonalených funkcí RAS (funkce zajišťující vysokou spolehlivost a dostupnost) a dlouhodobě osvědčené technologie pro provoz nejnáročnějších aplikací. Díky novému cenovému modelu IBM Software Group jsou nyní modely s procesory QCM cenově srovnatelné s dvoujádrovými systémy x86 také z hlediska cen softwaru. Systémy IBM nižší třídy disponují zabudovanou technologií DLPAR (možnost vytváření dynamických logických oddílů – virtuálních serverů) a lze do nich volitelně využít technologii Micro-Partitioning.
K serverům je volitelně k dispozici řešení Advanced POWER Virtualization (APV), které zahrnuje technologii Micro-Partitioning a Virtual I/O Server (VIOS) V1.3 pro dosažení maximální efektivity a využití systému. Servery System p5 Express s řešením APV pro účely finančně výhodné správy počítačového prostředí podporují webový nástroj Integrated Virtualization Manager (IVM), umožňující nastavit a spravovat virtualizaci. Také obsahují IBM Director pro komplexní správu heterogenních systémů z jednoduchého grafického rozhraní.
Nejvyšším modelem nové řady je IBM System p5 505Q Express, kompaktní 1U čtyřjádrový server s procesorovou technologií IBM POWER5+ QCM (Quad-Core Module). 505Q Express spolu s příbuznými modely System p5 505, 510, 510Q, 520, 520Q, 550 a 550Q používá procesory IBM POWER 5+. K dispozici jsou rovněž dvě nové řady základních serverů System p.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit