SolidWorks
Asseco - Národní muzeum 3
Google překladač: English Deutsch

SOLIDWORKS 2014

Čtvrtek, 12 Září 2013 09:52

Tags: 3D CAD | Dassault | Simulace | Software | SolidWorks | Správa dat | Systèmes | Verze 2014

Solidworks 2014-1337Dassault Systèmes, 3DExperience Company, představila SOLIDWORKS 2014, 3D softwarové portfolio přinášející bohatou škálu produktů nabízejících 3D CAD, simulace, správu produktových dat, technické informace a navrhování elektroinstalací, což dodává firmám schopnost navrhovat bez omezení. Nová verze Solidworks 2014 přináší velkou produktivitu a využitelnost zisků a umožňuje společnostem věnovat více času úkolům soustředěným na zkušenosti, které pomáhají tlačit inovace do popředí. Vylepšení posilovačů produktivity, pracovních postupů a mobility umožňují uživatelům opakovaně používat data dynamičtěji, urychlovat sdílení návrhových dat a pomáhat tak urychlit spolupráci v rámci vývoje produktu.

Přidaná podpora mobility pro Android a iOS zařízení umožňuje více než 2,1 miliónu Solidworks uživatelů kdekoliv a kdykoliv připojovat a poznávat nové 3D návrhy.
Nedávné studie trhu posilují význam estetiky produktu pro prvotní nákup a zkušenost zákazníka. Ať už je konečným produktem průmyslový stroj, chytrý telefon nebo zdravotnický prostředek, zákazníci chtějí jak funkčnost výrobku, tak atraktivní vzhled. Solidworks 2014 pomáhají návrhářům výrobků převést své kreativní nápady z konstrukčních výkresů a obrázků do 3D modelů rychleji než dříve a zároveň rozšiřují sadu nástrojů pro transformaci myšlenek do produktů pro nové trhy.

„SolidWorks 2014 jsou typickým příkladem, kdy vývojáři naslouchají tomu, co uživatelé chtějí a potřebují, a mění to v realitu. Nové funkce jako je ‚History Tab‘, která umožňuje více uživatelům vidět a sledovat poslední změny designu na kliknutí myši, jsou pro týmovou práci nezbytné. Vylepšené funkce jako assembly mates, známé jako „common mates“ v kontextovém menu, nabízejí inteligentní rozhodování na základě předchozích způsobů používání a využívají nových možností, které dávají smysl při práci na sestavách,“ řekl Michael Lewis, vedoucí strojní inženýr v Rething Robotics.
„Naším cílem je dodat produktové portfolio, které respektuje zpětné vazby od uživatelů a chrání jejich investice,“ řekl Bertrand Sicot, generální ředitel Solidworks, Dassault Systèmes. „Podporujeme snahu našich uživatelů o dokonalost tím, že jim dáváme potřebná vylepšení pro ověření a sdílení jejich produktového designu – bez ohledu na to, zda se jedná o zařízení, která pomáhají vyčistit životní prostředí, nebo technologie zachraňující život.“

Solidworks 2014
Sdílení a získání včasné podpory 3D modelů je možno také dělat prostřednictvím fyzických prototypů od 3D tiskových partnerů Solidworks. S eDrawings mohou podniky sledovat 3D návrhy a ukázat, jak se chovají produkty v reálném světě prostřednictvím 3DExperience Augmented Reality na jakémkoli zařízení se systémem iOS, jako je iPad nebo iPhone.
Integrované produktové portfolio Solidworks 2014 zahrnuje nové nástroje a vylepšení pro zkrácení návrhového procesu, zlepšení spolupráce a zvýšení produktivity ve čtyřech klíčových oblastech: konstrukční nástroje, integrované pracovní postupy, zvyšování výkonu a lepší vizualizace pro lepší spolupráci. Níže jsou uvedeny uživateli nejvíce vyžadované funkční vylepšení obsažené v SolidWorks 2014.

Konstrukční nástroje

  • Zdokonalené ovládání tvaru - Nové funkce Style Spline, Sketch Picture a Conic Fillet umožňují uživatelům vytvářet složité povrchy a organické tvary rychleji, snadněji a s přesnějším ovládáním.
  • Rychlejší vykreslení podrobností – Provádí rychlejší a automatizované kreslení detailů.
  • Vylepšení práce s plechy – Nové funkce pro plechy umožňují rychlejší vytváření geometrie plechu a lepší výstup dat pro výrobu. Uživatelé získávají lepší kontrolu nad úpravou rohů a mohou vytvářet výztužná žebra.

Integrované pracovní postupy

  • Efektivnější pracovní postupy Solidworks Enterprise PDM – Snadnější správa většího množství dat díky nové integraci s Microsoft Officem a lepší webový klient s grafickým náhledem.
  • Lepší integrace a výkon Solidworks Electrical - Rozšířená integrace se Solidworks Enterprise PDM a eDrawings umožňuje uživatelům optimalizovat, sdílet a sledovat elektrické návrhy snadněji pro lepší spolupráci na projektu.

Zvýšená produktivita

  • Projektová komunikace a spolupráce – S novou podporou pro zařízení s Androidem mohou mobilní uživatelé využívat zobrazování i mimo sféru iOS mobilních zařízení.
  • Jednodušší odhad nákladů a reporting – Uživatelé mohou nacenit součástky rychleji, s menším nastavováním, a pak sdílet údaje o nákladech efektivněji, podle svého obchodního řetězce hodnot. Například klíčová vývojová data produktů pro montáž jsou nyní poslána do aplikace Microsoft Excel, což umožňuje snadné sdílení s odděleními, jako jsou výroba a nákup.

Rozšířená vizualizace

  • Efektivnější nastavení simulace – Solidworks Simulation automaticky využívá technická data pro opětovné použití v simulacích, což eliminuje zdvojenou námahu a zlepšuje návrhovou spolupráci.
  • Zdokonalené chování sestav a vizualizace – Rychlejší a jednodušší vytváření sestav díky novému kontextovému panelu nástrojů Quick Mate a Slot Mate. Do řezových pohledů sestavy mohou uživatelé zahrnout nebo vyloučit vybrané komponenty, čímž jsou rychle vytvářeny působivější řezy.

Díky podpoře platformou 3DExperience společnosti Dassault Systèmes je návrhový software Solidworks jak jednoduchý, tak mocný – umožňuje každé společnosti vnášet své vize do života a dobývat globální trhy. SolidWorks nabízí intuitivní zkušenosti při návrhu výrobků, simulaci, publikování, správě dat a posuzování vlivů na životní prostředí – pomáhá miliónům inženýrů navrhovat bez omezení.

Znění původního článku, na který reaguje Ondřej Zelený
Společnost Dassault Systèmes představila SOLIDWORKS 2014 (ano, integrace do portfolia produktů Dassault Systèmes se projevuje také v tom, že SolidWorks se píší pouze verzálkami – nám se to však nelíbí a píšeme dále postaru), portfolio 3D softwaru včetně 3D CAD, simulace, správy produktových dat, technické komunikace a návrhu elektroniky. Novinkou, kterou mohou využít více jak 2,1 milióny uživatelů SolidWorks, je podpora mobilních zařízení s Androidem a iOS. Další novinkou je záložka Historie, umožňující více uživatelům podívat se nebo sledovat nedávné změny v návrhu kliknutím myši.
Vylepšena byla funkce podobných vzorů, kdy se dají dříve použité a nyní potřebné vzory aplikovat v novém návrhu. Vylepšení a novinky se dále týkají návrhových nástrojů, integrovaných pracovních postupů (SolidWorks Enterprise PDM Streamlined Workflow pro Microsoft Office a webové prohlížeče, či vylepšení integrace a výkonu pro elektronický design za pomoci SolidWorks Enterprise PDM a eDrawings), zvýšení výkonu nebo zlepšení vizualizace (např. rychlejší a snadnější vytváření sestav z kontextových menu Quick Mate a Slot Mate). Návrhové nástroje mají vylepšenou kontrolu tvarů, rychlejší vykreslování detailů a vylepšení pro práci s plechem.


Mohlo by vás zajímat:
 

Komentáře  

 
# tragický článekGuest 2013-09-13 20:08
Tenhle článek je opravdu tragédie. Je to spatlanina nesmyslné a nicneříkající terminologie, která budí zdání, že vrcholem verze 2014 je záložka Historie (správně to má být Složka .. ale co, hodinky nebo holinky, obojí se natahuje).

Absolutním vrcholem všeho je ovšem portace SolidWorks do mobilních telefonů! Jak jinak si totiž vysvětlit větu: „Novinkou, kterou mohou využít více jak 2,1 milióny uživatelů SolidWorks, je podpora mobilních zařízení s Androidem a iOS.“ (Autor opomenul doplnit, že se to týká aplikace eDrawings.)

Kapitálky v nadpisu považuji v kontextu výše uvedeného už jen za nepodstatnou nevkusnost.

A přitom SolidWorks 2014 je, přinejmenším pro běžné uživatele, možná tou nejužitečnější verzí vůbec (většina novinek je opravdu veskrze užitečná a využitelná při každodenní práci).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Polemika (část 1.)Guest 2013-09-15 14:26
Vaše kritika mě přimněla konfrontovat zveřejněnou aktualitu s vydanou tiskovou zprávou Dassault Systèmes a zveřejnit ji také. Abych se vyhnul vašim „holinkám“ nechal jsem názvy funkcí v původním znění, protože, stejně jako autor aktuality, neznám přesnou terminologii používanou v překladech nabídek programu. Své „mouchy“ původní text bezesporu má, ale je potřeba se podívat na to, že vyškrtáním marketingové omáčky toho o moc víc ke zveřejnění nezůstane. Dobré překladatele, navíc pracující v tom či onom softwaru, aby znali přesnou terminologii, je sehnat velmi obtížné, stejně jako je zaplatit ze stále klesajícího objemu firemní inzerce do tištěných ale i elektronických médií. Současná situace dokonce nahrává k domněnce, že (ne)inzerující firmy tímto chtějí odborná média zlikvidovat a ponechat si pouze svoje blogery, kteří přece dělají tuto práci téměř zadarmo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Polemika (část 2.)Guest 2013-09-15 14:44
Pro práci svou i dalších překladatelů bych například uvítal nějaké slovníky, vycházející z lokalizace produktů (obecně nejen Solidworks) do češtiny, ale takové k mé lítosti nejsou k dispozici. Kdybyste jako překladatel neznající terminologii v české lokalizaci Solidworks, narazil na History Tab, jak byste to přeložil? Záložka je tu určitě na místě více, než Složka.
Na závěr Vám vrátím ty Vaše „holinky“. Kapitálkami i verzálkami se píše, ale není to to samé. Verzálky, to jsou velká písmena (mínusky malá), kapitálky jsou sice také velká písmena, ale při jejich použití to vypadá tak, že na začátku věty (a dále ve větě tam, kde by se psalo velké písmeno, jako u názvu, jména apod.)je velké písmeno a dále se pokračuje o něco menšími velkými písmeny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Polemika (část 3.)Guest 2013-09-15 15:21
A je pravdou, že Dassault Systèmes protlačuje psaní svých produktů velkými písmeny. Já ovšem tvrdím, že toto používání velkých písmen v textu pro normální čtení (v reklamních letácích a na inzerátech ať se firmy třeba staví na hlavu) působí značně rušivě. Proto také nakonec asi budu psát Solidworks podle pravidel českého pravopisu - názvy se píší s počátečním velkým písmenem. O dalších velkých písmenech v názvu pravidla nic neříkají, tedy pokud se nejedná o místopisné názvy psané více slovy či s předložkou.
Ovšem podle posledních zpráv nám jazykoví odborníci Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR chystají takové změny, že se nebudeme stačit divit. A psaní velkých či malých písmen bude jen zcela podružnou záležitostí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# Z pohledu překladateleGuest 2013-09-16 08:03
Omlouvám se panu Zelenému. Možná by ale mohl vzít do úvahy, že podobných produktů, aplikací či softwaru vychází spousta. Člověk by musel být CAD/CAM/3D apod. polyglot, aby věděl přesně, jak se které záložky, složky a příkazy do češtiny korektně překládají u všech těchto produktů. Dále mohu vycházet často jen z tiskové zprávy. Není čas ani prostor si kvůli korektnosti překladu tiskové zprávy každý software instalovat a vše kontrolovat. A jak vidíte, v této tiskové zprávě se píše i v originále o „přidané podpoře mobility pro Android a iOS zařízení“, či je v originále použito „Tab“, co se prostě překládá jako „záložka“ - složka by byla Folder. Možná byste mohl své rozhořčení tedy přesunout směrem k tvůrcům původní tiskové zprávy, nejspíše nějaké za to dobře placené agentury, jež je zdrojem toho, co mi zde vytýkáte. Ale jinak naprosto chápu váš postoj, odborníka vždy podobné nepřesnosti naštvou, ať se jedná o toto, či něco jiného.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit