Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

UGS oznámila finanční výsledky za 3. čtvrtletí 2006

Pátek, 24 Listopad 2006 10:12
Tony Affuso, president k výsledkům společnosti UGS řekl: „Jsme stále úspěšní v našem strategickém plánu a přitom se nadále zaměřujeme na rozšíření našeho EBITDA a cashflow a na vylepšení našeho systému prodeje. Jelikož se náš produkt udržuje na špičce a zaměřuje se na úspěch zákazníka, uzavřeli jsme za toto čtvrtletí smlouvy se společnostmi jako jsou např. Boeing, DaimlerChrysler, Unilever, Visteon, Bosch Siemens, Northrop Grumman Ship Systems, Bayer Healthcare a s Jet Propulsion Lab.
Tyto kontrakty odrážejí důvěru, kterou máme na trhu, což významně podtrhuje naše pozice v segmentu vedoucích společností v nové analýze Gartner Magic Quadrant. Jelikož je našim zájmem úspěch zákazníka, naše hodnocení je vyšší než kdykoli předtím a náš příjem ze zákaznické podpory trvale roste.

Nejdůležitější finanční údaje za 3. čtvrtletí:

 • EBITDA (zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) činil 69,1 milionu amerických dolarů nebo také 8,3% nárůst oproti stejnému období v minulém roce. Čistý příjem za 3. čtvrtletí činil 7,4 milionu amerických dolarů.
 • Provozní zisk činil 15,9 milionu amerických dolarů a zahrnoval dopad nákladů nehmotné amortizace ve výši 38,5 milionu amerických dolarů. Provozní zisk za stejné období za minulý rok byl 19,3 miliony amerických dolarů a zahrnoval náklady na nehmotnou amortizaci ve výši 39,2 milionu amerických dolarů.
 • Celkový obrat se zvýšil na 295,5 milionu amerických dolarů, tj. 1,8% nárůst oproti stejnému období za minulý rok. 
 • Obrat za software se zvýšil na 223,1 milionu amerických dolarů (zahrnuje výnosy z licencí a zákaznické podpory) nebo 1,6% nárůst v porovnání se třetím čtvrtletím roku 2005. 
 • Výše výnosů není upravena o časově rozlišené výnosy, odepsané ve spojení s akvizicemi. Tyto odpisy zapříčinily snížení příjmů za 3. čtvrtletí 2006 o 0,3 miliony amerických dolarů a oproti příjmům z roku 2005 o 2,2 miliony amerických dolarů.
Nejdůležitější finanční údaje od začátku roku:

 • EBITDA (zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) činil 186,5 milionu amerických dolarů nebo také 25,3% nárůst oproti stejnému období za minulý rok. Čistý příjem za prvních 9. měsíců roku činil 33 milionu amerických dolarů. 
 • Provozní zisk činil 20,6 milionu amerických dolarů a zahrnoval dopad nákladů nehmotné amortizace ve výši 116,8 milionu amerických dolarů. Provozní zisk za stejné období za minulý rok byl 36.3 miliony amerických dolarů a zahrnoval náklady na nehmotnou amortizaci ve výši 111,6 milionu amerických dolarů. 
 • Celkový obrat se zvýšil na 866 milionu amerických dolarů, tj. 4,6% nárůst oproti stejnému období za minulý rok. 
 • Obrat za software se zvýšil na 649,4 milionu amerických dolarů (zahrnuje výnosy z licencí a zákaznické podpory) nebo 5,7% nárůst v porovnání se stejným obdobím za minulý rok. 
 • Výše výnosů není upravena o časově rozlišené výnosy, odepsané ve spojení s akvizicemi. Tyto odpisy zapříčinily snížení příjmů do 9. měsíce roku 2006 o 0,7 miliony amerických dolarů a oproti příjmům za stejné období roku 2005 o 10,2 miliony amerických dolarů.

Jiné důležité finanční údaje:

 • Čistá hotovost z provozních aktivit byla 111,6 milionu amerických dolarů za prvních 9 měsíců roku.
 • Dlouhodobé pohledávky k 30. září 2006 činily 1 155,3 miliony amerických dolarů v porovnání s 1 212 miliony amerických dolarů k 31. prosinci 2005. Toto zahrnuje zaplacené pohledávky ve výši 62,3 miliony amerických dolarů.

Celá tisková zpráva zde.

Společnost UGS je vlastněna třemi investičními společnostmi - Bain Capital, Silver Lake Partners a Warburg Pincus.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit