Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Nové fotografické skenery HP

Pondělí, 04 Prosinec 2006 18:56
HP_ScanJet-649.jpgBarevné ploché skenery HP Scanjet G4010/G4050 kombinují kvalitní skenování s užitečnými funkcemi umožňujícími obnovení vybledlých barev, potlačení jevu červených očí, technologie adaptivního zesvětlení HP Adaptive Lighting, schopnost odstranění prachu a škrábanců aj. Jsou vhodné pro skenování dokumentů, fotografií, nebo použití vestavěných adaptérů TMA (Transparent Material Adapters) k digitalizaci až šestnácti 35mm diapozitivů nebo třiceti rámečků s negativy současně. Vyšší model je díky vyspělým technologiím detekce nežádoucích jevů v obraze vhodnou alternativou i pro restaurování starých, poškozených snímků.
Hardwarové rozlišení obou modelů je až 4800×9600 dpi (barevná hloubka 96 bitů). HP Scanjet G4050 pracuje s kombinacemi šesti základních barev (C, M, Y, K, LC, LM) při skenování všech typů předlohy, zatímco levnější Scanjet G4010 používá těchto šesti barev pouze při skenování fotografií, v ostatních případech se omezuje na kombinaci R, G, B. Další odlišnost mezi oběma variantami spočívá ve schopnosti opticky odstraňovat nežádoucí jevy v předloze, jako jsou škrábance, prach, šmouhy, drobné trhlinky, následky stárnutí (šediny) apod. V tomto ohledu se G4010 spoléhá výhradně na softwarové editační nástroje, zatímco G4050 umožňuje těchto efektů docílit s pomocí senzoru již během skenovacího procesu. Nejprve je za pomoci CCFL lampy obraz velmi intenzivně podsvícen, což umožňuje snadné zmapování defektů, které jsou nyní viditelné jako tmavé skvrny. Ve druhé fázi pak jsou s pomocí infračervené diody tyto oblasti opticky izolovány a nahrazeny novou obrazovou informací, která je dopočtena speciálním algoritmem. Pochopitelně takto nelze odstranit rozsáhlejší poškození, nicméně jde o účinný nástroj, který si bez problémů poradí s většinou běžně opotřebovaných fotografií.
Novinkou je také unikátní technologie Adaptive Sharpening, jejímž účelem je po dokončení standardních zaostřovacích procesů během skenování, zajistit závěrečné doostření již hotového obrazu. Skenery HP Scanjet G4010/G4050 nahrazují starší produktovou řadu HP Scanjet 4850/4890.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit