E LINKX
Google překladač: English Deutsch
SOLIDWORKS
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Skupina ČEZ zvolila pro správu elektrických sítí systém ArcGIS

Čtvrtek, 04 Leden 2007 13:24
Společnost ESRI oznámila, že podepsala multilicenční smlouvu se společností ČEZData, s.r.o. Společnost ČEZData zajišťuje služby v oblasti informačních systémů a technologií v rámci společností Skupiny ČEZ, největšího poskytovatele elektrické energie ve střední Evropě.

Multilicence (Enterprise Site License) umožňuje využít pro tvorbu otevřené, škálovatelné a standardizované architektury možnosti všech ESRI produktů řady ArcGIS. GIS bude začleněn mezi stávající informačně technologické zdroje Skupiny ČEZ a jeho úkolem bude plnění nejrůznějších obchodních i provozních požadavků organizace.

Skupina ČEZ je největší energetickou firmou ve střední Evropě: má přibližně 7 milionů zákazníků v ČR, Rumunsku a Bulharsku. Nasazení softwaru bude zajišťovat výhradní distributor ESRI v ČR, společnost ARCDATA PRAHA.

„Aby ČEZData vyhověla společnostem Skupiny ČEZ, implementuje v současné době mimo jiné rozsáhlý geografický systém, který bude v budoucnu spravovat tisíce kilometrů distribuční sítě,“ říká Jiří Fanta, generální ředitel ČEZData. „Projekt je o to náročnější, že Skupina ČEZ působí dnes již i v dalších zemích Evropy. Bez moderních geografických systémů se zkrátka neobejdeme, nabídka firmy ESRI obstála ve výběrovém řízení a my očekáváme, že partnerství s ní přinese žádané výsledky.“

Fázová implementace, která bude trvat několik let, vyústí ve využití jednotné GIS platformy ve všech operacích Skupiny ČEZ. Celopodnikový GIS bude propojen s dalšími hlavními technologiemi a aplikacemi Skupiny ČEZ včetně těch, které poskytují partneři společnosti ESRI: Telvent Miner & Miner, SAP, Soluziona a HSI. Mezi aplikace, které budou spolupracovat s GIS, se řadí systém pro správu zákazníků, řídící/analytické systémy a systém pro správu výpadků.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit