Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Heidelberg používá systém NX

Pondělí, 08 Leden 2007 11:59
HeidelbergFirma Heidelberg má vývojová a výrobní centra v pěti zemích, přibližně 250 obchodních zastoupení po celém světě a slouží více než 200,000 zákazníkům. Její archové ofsetové tiskárny jsou složitými systémy složenými z mnoha podsestav. Přitom samotné podsestavy jsou rovněž složité a někdy mají až 2000 dílů. Konstruktéři firmy Heidelberg navrhují nové archové tiskárny podle zadání zákazníka nebo částečně upravují standardní požadavky.

Po dlouhá léta používali konstruktéři v německé hlavní pobočce CAD systém CATIA (2D, později 3D). Jejich kolegové v dceřiných společnostech používali systém NX. Při výběru budoucího vývojového CAD prostředí se společnost rozhodla porovnat tyto dva systémy (Catia a NX) důkladným srovnávacím testem.

Výsledkem podrobné studie bylo nahrazení systému Catia na všech 350 pracovištích systémem NX. Výběrová komise shledala NX kvalitnějším ve většině klíčových oblastí: propracovanost funkcí (zejména stabilita velkých sestav); kvalita rozhraní s ERP systémem; velikost investic do hardwaru, softwaru, služeb a školení; úroveň integrace mezi CAD a CAM; a pozice společnosti UGS na trhu.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit