Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Informace o geodatech USA na technologii ESRI

Čtvrtek, 17 Únor 2005 14:16
Společnost ESRI byla Ministerstvem vnitra USA vybrána pro implementaci nového „One-Stop“ geoportálu (GOS 2 – Geospatial One-Stop Operational Portal). Portál nabídne nové cesty pro sdílení geoprostorových informací, které přispějí ke zlepšení práce vládních orgánů a urychlí průběh rozhodovacích procesů.
Prototyp první verze geoportálu, který byl spuštěn již v červenci 2003 (a vyvinut rovněž ESRI), poskytoval centrální rozhraní pro zasílání a vyhledávání metadat o datových zdrojích správních orgánů a agentur. Na této stránce je v současné době shromážděno více než 75 000 metadatových záznamů.
GOS 2 bude vytvářet jakýsi trh s prostorovými daty, který bude poskytovat jak zprávy o připravovaných datech, tak i poptávku po datech, jejich potřebu. Nová metoda pro integrované vyhledávání prostorových dat a témat bude založena na osvědčeném vyhledávacím stroji Google a pamatovat bude i na druhotné vyhledávání metadat. Implementace posledních ustanovených specifikací konsorcia OGC (Open Geospatial Consortium, Inc.) zvyší úroveň interoperability geoportálu GOS 2, přičemž zkušenosti ESRI získané během administrování portálu GOS 1 povedou k dalšímu zlepšení jeho použitelnosti a funkcionality. GOS 2 se bude vyznačovat zejména snadno použitelnými pokročilými vyhledávacími možnostmi.
GOS 2 bude používat IBM WebSphere Portal, který poskytuje upravitelný rámec pro běh serverových aplikací a tvorbu přizpůsobeného uživatelského řešení. WebSphere Portal podporuje tvorbu zájmových skupin a určuje spolupráci jejich členů a způsob interakce prostřednictvím prostředků pro správu uživatelských skupin a zabezpečeného přihlašování.
www.arcdata.cz

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit