Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Představen Canon EOS-1D Mark III

Čtvrtek, 22 Únor 2007 13:28
eos-1d-markiii-front_708.jpgCanon dnes uvedením fotoaparátu EOS-1D Mark III vytyčuje nový standard pro profesionální fotografii. Díky připravenosti k snímání během 0,2 s a díky maximálnímu počtu 110 velkých snímků JPEG v sérii (30 ve formátu RAW) při rychlosti 10 snímků (10,1 megapixelů) za sekundu zaujímá EOS-1D Mark III pozici nejrychlejší digitální zrcadlovky po modelu EOS-1D Mark II N. Dva procesory „DIGIC III“ jsou základem vysoké rychlosti a vůbec poprvé přinášejí do řady EOS 14bitové zpracování snímků.
Od základu změněný design přináší velké množství nových funkcí a vylepšení vlajkové lodi Canonu, řady EOS-1, včetně 3,0" displeje LCD s režimem živého náhledu Live View, integrovaného čisticího systému EOS, nového systému automatického ostření s 19 senzory křížového typu a 63zónovým měřením expozice. eos-1d-markiii-back_708.jpgNa zadní stěně přístroje přibylo vyhrazené tlačítko AF. Senzor CMOS velikosti APS-H (28,1×18,7 mm) standardně umožňuje širší rozsah citlivostí 100 - 3200 ISO, který lze rozšířit na L:50 a H:6400.
Jasný 3,0" monitor LCD poskytuje rozlišení 230 000 pixelů. Režim živého náhledu Live View, který je pro řadu EOS nový, umožňuje fotografům provádět kompozici záběru, aniž by se museli dívat hledáčkem.
Systém nabídek fotoaparátu EOS-1D Mark III byl zcela přepracován tak, aby byly využity výhody velikosti displeje LCD - nabídky jsou čitelnější a snáze se používají. Výběr z 57 vlastních funkcí poskytuje fotografům více možností přizpůsobení nastavení fotoaparátu. Nová možnost My Menu umožňuje uložit často používaná nastavení do samostatné nabídky, kde je k nim rychlejší přístup.
EOS-1D Mark III obsahuje řadu praktických vylepšení pro pracující fotografy. Životnost závěrky se zvýšila o 50 % na 300 000 cyklů. Tělo je chráněno pláštěm ze slitiny hořčíku s těsněním proti prachu a vlhkosti.

Základní funkce
 • 10,1 megapixelů, senzor CMOS velikosti APS-H
 • Nepřetržité snímání rychlostí 10 snímků za sekundu v počtu až 110 snímků
 • Dvojice procesorů „DIGIC III“
 • Nový systém automatického ostření s 19 senzory křížového typu
 • Integrovaný čisticí systém EOS
 • ISO 3200 (rozšiřitelná až na H:6400)
 • 3,0" displej LCD s režimem živého náhledu Live View
 • Širší, jasnější hledáček
 • Funkce Picture Style
Fotoaparát se dodává s komplexní softwarovou sadou, která usnadňuje práci fotografů. Patří do ní Digital Photo Professional (DPP), což je výkonný konvertor snímků RAW, který zajišťuje úplnou kontrolu nad jejich zpracováním. DPP se doplňuje s takovými funkcemi fotoaparátů, jako je Dust Delete Data a Picture Style. Fotoaparát se dodává také s nástroji EOS Utility, ImageBrowser/Zoom Browser a Photostitch.
Canon dnes uvádí na trh také několik doplňků k systému profesionální řady EOS:
 • EF 16-35mm f/2,8L II USM – rychlý, kvalitní, mimořádně širokoúhlý objektiv se zoomem.
 • Speedlite 580EX II – modernizace blesku Speedlite 580EX. Po připojení k EOS-1D Mark III nabízí odolnost proti povětrnostním podmínkám.
 • Wireless File Transmitter WFT-E2 – zařízení pro bezdrátový přenos snímků během snímání.
 • Original Data Security Kit OSK-E3 – ověřuje pravost snímků a podporuje šifrování snímků.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit