Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Technologie s přednostmi inkoustového i laserového tisku

Úterý, 03 Duben 2007 15:20
HP představilo svoji tiskovou technologii nové generace, HP Edgeline. Řešení na ní postavená kombinují nejlepší vlastnosti inkoustového a laserového tisku, tj. přináší konzistentní barevný tisk na mnoha typech médií, a to při splnění optimálních parametrů ve třech klíčových vlastnostech. Těmi jsou rychlost tisku, celkové náklady na vlastnictví (TCO) a velkokapacitní provoz.
Unikátnost HP Edgeline spočívá v tom, že tiskárny používají vícero (čtyři) stacionárních tiskových hlav umístěných v řadě vedle sebe po celé šíři tištěné stránky. Namísto pohyblivé tiskové hlavy používané v dnešních inkoustových tiskárnách tak tisk probíhá v jediném plynulém průchodu papíru tiskárnou. Výsledkem je až čtyřnásobná rychlost ve srovnání s nejrychlejšími inkoustovými tiskárnami a zároveň přesnější nanášení inkoustu. Technologie je rovněž levnější na výrobu a vzhledem ke stacionárnímu provedení i spolehlivější než dnešní pohyblivé hlavy, zatěžované právě vlastním pohybem.
U dokumentů tištěných pohyblivou hlavou může nastat případ, kdy některé řádky jsou výraznější než jiné, a to v důsledku nepřesného umístění hlavy na okraj nového řádku. Tomuto riziku je u Edgeline zamezeno nepřerušovaným průchodu dokumentu a elektronickými čidly na tiskové hlavě, které kontrolují plný počet tiskových trysek. Tiskový proces je navíc jištěn technologií HP Closed-Loop Color Calibration starající se vyvážení barevných odstínů zejména při barevných přechodech.
Tisková 4,25" hlava je členěna na 5 čipových jednotek, z nichž každá obsahuje 2112 tiskových trysek. Každá hlava dokáže tisknout dvě barvy. Na palec šířky tištěného dokumentu připadá 1200 trysek, což dovoluje tisk v rozlišení 1200 dpi. Tištěný dokument může projíždět pod hlavou vysokou rychlostí až 88,9 cm za sekundu, skutečná rychlost však závisí na náročnosti předlohy.
Technologie HP Edgeline podporuje vícero typů tiskových kazet, optimalizovaných pro specifické segmenty užití.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit