Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Nový MATLAB Release 2007a & paralelní výpočty

Čtvrtek, 12 Duben 2007 18:44
Společnosti HUMUSOFT a The MathWorks uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB s názvem MATLAB Release 2007a. MATLAB Release 2007a přináší podstatné novinky v oblasti paralelních výpočtů. Paralelizace algoritmů je v nové verzi implementována na třech úrovních. V první z nich lze využít nově dodávané základní matematické knihovny s podporou více jader. K využití této vlastnosti stačí pouze základní MATLAB, paralelizace je prováděna automaticky, žádný dodatečný toolbox není potřeba. Druhou úrovní implementace paralelních algoritmů je Distributed Computing Toolbox (DCT). Ten v nové verzi umožňuje běh až čtyř paralelních procesů na jednom počítači bez nutnosti licence MATLAB Distributed Computing Engine (MDCE).
Třetí úrovní implementace paralelních algoritmů je společné využití Distributed Computing Toolboxu a MATLAB Distributed Computing Engine, které přináší možnost běhu paralelních procesů nejen na jednom počítači s více procesory, ale také v síti počítačů, s maximálním počtem 256 procesorů.
MATLAB Release 2007a také nabízí dva nové produkty, Link for Cadence Incisive (kosimulační rozhraní umožňující začlenit MATLAB a Simulink do návrhového systému integrovaných obvodů ASIC a FPGA) a Simscape (nástroj rozšiřující možnosti produktu Simulink o modelování a simulaci fyzikálních systémů). Release 2007a rovněž podporuje nové operačních systémy (Windows Vista, Sun Solaris SPARC 64-bit) a procesory Intel na platformě MAC.
Samozřejmostí nové verze jsou aktualizace všech stávajících aplikačních knihoven včetně hlavních modulů MATLABu 7.4 a Simulinku 6.6.

MATLAB Release 2007a nabízí zásadní aktualizace u těchto produktů:
MATLAB
Simulink
Statistics Toolbox
Signal Processing Blockset
Fixed-Point Toolbox
Video and Image Processing Blockset
Control System Toolbox
Real-Time Workshop
System Identification Toolbox
Real-Time Workshop Embedded Coder
Genetic Algorithm and Direct Search Toolbox
Simulink Fixed Point

SimEvents


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit