Control
Google překladač: English Deutsch
Control

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nový MATLAB Release 2007a & paralelní výpočty

Čtvrtek, 12 Duben 2007 18:44
Společnosti HUMUSOFT a The MathWorks uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB s názvem MATLAB Release 2007a. MATLAB Release 2007a přináší podstatné novinky v oblasti paralelních výpočtů. Paralelizace algoritmů je v nové verzi implementována na třech úrovních. V první z nich lze využít nově dodávané základní matematické knihovny s podporou více jader. K využití této vlastnosti stačí pouze základní MATLAB, paralelizace je prováděna automaticky, žádný dodatečný toolbox není potřeba. Druhou úrovní implementace paralelních algoritmů je Distributed Computing Toolbox (DCT). Ten v nové verzi umožňuje běh až čtyř paralelních procesů na jednom počítači bez nutnosti licence MATLAB Distributed Computing Engine (MDCE).
Dytron
Třetí úrovní implementace paralelních algoritmů je společné využití Distributed Computing Toolboxu a MATLAB Distributed Computing Engine, které přináší možnost běhu paralelních procesů nejen na jednom počítači s více procesory, ale také v síti počítačů, s maximálním počtem 256 procesorů.
MATLAB Release 2007a také nabízí dva nové produkty, Link for Cadence Incisive (kosimulační rozhraní umožňující začlenit MATLAB a Simulink do návrhového systému integrovaných obvodů ASIC a FPGA) a Simscape (nástroj rozšiřující možnosti produktu Simulink o modelování a simulaci fyzikálních systémů). Release 2007a rovněž podporuje nové operačních systémy (Windows Vista, Sun Solaris SPARC 64-bit) a procesory Intel na platformě MAC.
Samozřejmostí nové verze jsou aktualizace všech stávajících aplikačních knihoven včetně hlavních modulů MATLABu 7.4 a Simulinku 6.6.

MATLAB Release 2007a nabízí zásadní aktualizace u těchto produktů:
MATLAB
Simulink
Statistics Toolbox
Signal Processing Blockset
Fixed-Point Toolbox
Video and Image Processing Blockset
Control System Toolbox
Real-Time Workshop
System Identification Toolbox
Real-Time Workshop Embedded Coder
Genetic Algorithm and Direct Search Toolbox
Simulink Fixed Point

SimEvents


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit