Control
Google překladač: English Deutsch
Control

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Servery Sun s UltraSPARC výkonnější

Úterý, 24 Duben 2007 12:19
Sun_Fire_E2900_717.jpgSun Microsystems oznámil dostupnost rychlejších procesorů UltraSPARC IV+ 1,95 GHz a 2,1 GHz pro servery Sun Fire. Nové servery používají operační systém Solaris, zaručující binární kompatibilitu. Díky tomu budou na nových procesorech UltraSPARC IV+ fungovat všechny stávající aplikace bez nutnosti přepisování kódu nebo rekompilace.
Server Sun Fire E2900 s procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz (US-IV+1,95 GHz) vytvořil nový světový rekord v kategorii jednotlivých aplikačních serverů v kombinaci s modelem Sun Fire T2000, který sloužil jako databázový server, v testu SPECjAppServer2004. Dosáhl výsledku >1781 JOPS, což je dosud nejlepší výsledek dvouserverové konfigurace v tomto benchmarku. Sun Fire (US-IV+1,95 GHz) používá šest kontejnerů systému Solaris, které prostřednictvím konsolidace zvyšují efektivitu datového centra a pomáhají dosáhnout vyšší úrovně využití systému.
Sun Fire E6900 (24 procesorů, 48 jader, 48 vláken) s procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz vytvořil 2. 4. 2007 nový světový rekord v benchmarku SAP-SD 2-Tier Standard Application pro systémy s 24 nebo méně procesory, když zvládl obsloužit 6 160 uživatelů. Výsledky benchmarků najdete zde. Ve srovnání s UltraSPARC IV vykazuje nový UltraSPARC IV+ dvakrát vyšší výkon.
Platformy Sun Fire UltraSPARC jsou určeny pro aplikace řízení vztahů se zákazníky, analýzu obchodních informací a datové sklady a obecně pro podnikové aplikace pracující s rozsáhlými databázemi. Tyto systémy jsou vhodné pro virtualizační prostředí, v nichž se používá kombinace pevných oddílů izolovaných kvůli ochraně před poruchou a flexibilních kontejnerů systému Solaris.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit