Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Geotronic

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Sun a Boeing řeší extrémní nároky na zpracování dat

Středa, 25 Duben 2007 13:08
SunBoeing717.jpg Sun Microsystems Federal, Inc., dceřiná společnost Sun Microsystems, Inc. a podniková jednotka Space and Intelligence Systems společnosti Boeing oznámily plány na špičkovou otevřenou architekturu, která umožní organizacím nesmírně rychle shromažďovat, zpracovávat a ukládat obrovské objemy dat. Společné řešení, které bude schopno dlouhodobě zpracovávat data rychlostí vyšší než 10 gigabitů za sekundu, má podpořit analýzu a sdílení dat v rámci rozhodovacích procesů v nejrůznějších sektorech včetně státní správy, přírodních věd, energetiky, školství, leteckého průmyslu, médií a zábavy. Pro představu, zpracování dat rychlostí 10 Gb/s je ekvivalentem zpracování 250 kopií celého Shakespearova díla nebo 125 rentgenových snímků hrudníku za sekundu. Tato architektura řeší výpočetní nároky různých datově náročných úkolů, například operativního zpravodajství a sledování, analýzy a předpovídání epidemiologických trendů, analýzy poruch letadel a lodí, prediktivního řízení silničního provozu, předpovídání počasí a chování oceánů nebo virtuálního navrhování.
Mezi cílové aplikace 10Gb technologie společností Sun Microsystems a Boeing patří experimentální analýza a simulace ve vědeckých oborech, jako je fyzika vysokých energií, modelování klimatu, seizmologie, astronomie, lidská genomika a vývoj nanometrických elektronických přístrojů.
V podobných oborech je potřeba v komunitě stovek nebo tisíců badatelů po celém světě sdílet rozsáhlé datové sady. Tito výzkumníci potřebují být schopni přenášet rozsáhlé dílčí celky hlavních datových sad na místní servery nebo jiné vzdálené počítače pro zpracování. Úspěch a pokračující rozšiřování takto vyspělého sdílení dat silně závisí na vysoce výkonném získávání, přenosech a ukládání dat pro účely sběru informací, zpracování, vizualizace a simulace v reálném čase. Využití otevřených standardů u nové architektury umožňuje rychlé připojení k externím zdrojům dat, což usnadňuje opakované využití stávajících technologií v různých organizacích a odvětvích. Tuto vysoce výkonnou a spolehlivou architekturu úspěšně otestoval, integroval a vyladil tým odborníků společností Boeing a Sun Microsystems. Jedná se tak o jedno z prvních komerčních řešení na trhu, které splňuje nároky na sběr dat v reálném čase.

Architekturu tvoří následující komponenty:
  • server Sun Fire E25K
  • diskové úložiště Sun StorageTek Flexline FLX380
  • přepínač Cisco 9509 Fiber Optic Director
  • operační systém Solaris
  • software Sun StorageTek QFS pro vysokorychlostní přístup k datům
  • Tivoli SANergy pro simultánní čtení a zápis dat
  • Boeing Mission Systems Integration Services
  • Sun Professional Services

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit