E LINKX
Google překladač: English Deutsch
SOLIDWORKS
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

HP L1955 - plochý monitor pro náročné

Úterý, 05 Duben 2005 17:28
hp_l1955_004_v-255.jpgPokud uvažujete o koupi nového LCD monitoru a patříte mezi uživatele, kteří se nespokojí s běžnými „kancelářskými“ velikostmi displejů, 15“ a 17“, může pro vás být zajímavá hned následující kategorie 19“ monitorů. Jednou z 19palcových novinek je model HP L1955, určený náročným uživatelům pracujícím jak s běžnými kancelářskými, tak například s grafickými aplikacemi a videem. Jde o bohatě vybavený monitor s velmi dobrými parametry obrazu, což jej cenově posouvá mezi nejdražší 19“ modely. K jeho hlavním „tahákům“ patří velký kontrastní poměr 1000:1, široké pozorovací úhly a příjemná je i poměrně krátká doba odezvy zobrazení 16 ms, která kromě jiného dovoluje bezproblémovou reprodukci videa.

HP L1955 je proveden ve stříbrné metalíze (panel) a černé (stojan). Zobrazovací panel se vyznačuje tenkým rámem kolem displeje a velmi flexibilním spojením se stojanem. Kloubový mechanizmus dovoluje jak obvyklé horizontální naklápění panelu, tak jeho natáčení do stran, otočení „na výšku“ i výškové nastavení. Mechanická manipulace se zobrazovačem je snadná, nastavení ve všech polohách dobře drží, nedochází k samovolnému uvolňování.

hp_l1955_001_v2-255.jpg

HP L1955 můžete připojit jak k analogovému VGA výstupu z jakékoliv grafické karty, tak k digitálnímu, zaručujícímu nezkreslené, maximálně ostré a stabilní zobrazení na LCD. Lze připojit dva počítače s analogovými výstupy. Přepínání mezi oběma vstupy se provádí tlačítkem, nemusíte aktivovat menu. Monitor disponuje USB rozbočovačem, který rozšíří konektivitu vašeho počítače o čtyři USB porty (dva najdete po levé straně panelu, dva vzadu). Reproduktory, audiovstup ani sluchátkový výstup L1955 standardně nemá. Pokud by někomu vadila nepřítomnost tohoto (u monitoru vždy spíše nouzového) ozvučení PC, je součástí volitelného příslušenství audio jednotka připojitelná k panelu.
Testovaný displej poskytoval brilantní, kontrastní obraz s velmi dobrým barevným podáním a homogenním podsvícením plochy. Mezi nastavitelnými funkcemi najdete například volitelnou úroveň vyhlazení obrazu (používáte-li nižší rozlišení, než je nativních 1280×1024 bodů) či režim sRGB, který ocení zejména grafici požadující shodu barev na displeji a při tisku. Naopak chybí zde možnost menšího, ale nezkresleného zobrazení (1:1) nižších obrazových rozlišení. Funkce se nastavují pomocí přehledného ikonového/textového menu a tří vedle sebe umístěných tlačítek pod displejem.

Základní technické parametry:
Displej: TFT LCD 19“
Velikost bodu: 0,294 mm
Horizontální / vertikální frekvence: 30-82 kHz / 56-75 Hz
Maximální (fyzické) rozlišení: 1280×1024 bodů
Kontrastní poměr: 1000:1
Jas: 250 cd/m2
Odezva zobrazení: 16 ms
Pozorovací úhel (H / V): 176° / 176°
Zdroj: vestavěný
Obrazové vstupy: 1× D-Sub, 1× DVI-I
Audio: volitelně
USB rozbočovač: ano (4 porty)
Záruka: 3 roky s opravou v místě instalace
Přibližná koncová cena: 14 120 Kč (bez DPH)

Na testování zapůjčila firma Hewlett-Packard.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit