Amper 2019
Google překladač: English Deutsch

Rychlá a efektivní úprava skenovaných výkresů

Čtvrtek, 26 Duben 2007 14:22
wiseimage717.jpgV současné době se stále více setkáváme s prací na skenovaných výkresech. Proto vzniká potřeba softwarového řešení, které by umožňovalo úpravy a možnosti dalšího využití těchto výkresů. Řešením šitým na míru tomuto požadavku je software WiseImage od společnosti Consistent Software AS. Ten v české verzi distribuuje do České a Slovenské republiky společnost ADEON CZ a můžete jej zakoupit u každého dodavatele CAD aplikací. Momentálně je k dispozici poslední vydání WiseImage X8, které podporuje všechny verze AutoCADu 2008 a Windows Vista.
Skenované výkresy mohou dále sloužit například k opravám skenovaných stavebních půdorysů. Mohou být dále použity jako grafické pozadí (formou slepého výkresu) pro dokreslování např. elektroinstalací, vodoinstalací, vzduchotechniky apod. Zmíněný pracovní postup ušetří spoustu času, protože není zapotřebí původní stavební půdorys překreslovat. Není ani zapotřebí převádět výkres na soubor typu CAD, což je časově i finančně náročné.
WiseImage umožňuje výběr skutečných objektů (tzn. že vybraná čára je chápána jako čára a kružnice je chápána jako kružnice), a to i v rastrovém formátu. Umožňuje také rozpoznání tvaru a jeho inteligentní nahrazení. Takový tvar může být vybrán, vyčištěn, opraven, a případně vektorizován automaticky nebo poloautomaticky (s využitím přímé spolupráce s uživatelem). K dispozici je verze WiseImage, která je určena pro samostatné použití v prostředí Windows bez potřeby vlastnit AutoCAD.
Pokud používáte AutoCAD jako pracovní prostředí, WiseImage rozšíří možnosti AutoCADu a učiní z něj výkonný rastrový a hybridní editor. Další informace a zkušební verze zdarma zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit