Control
Google překladač: English Deutsch
Bentley

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Noteboky Dell s SSD disky na bázi flash paměti

Čtvrtek, 10 Květen 2007 16:34
Latitude_D420_719.jpgDell nově ve svém subnotebooku Latitude D420 a v odolném notebooku D620 ATG nabízí 1,8" 32GB disk typu „solid state drive“ (SSD) od společnosti SanDisk. Dell je jedním z prvních, kdo na firemních noteboocích nabízí diskovou jednotku na bázi flash paměti, jako alternativu ke klasickým pevným diskům (HDD). Výrobce hodlá tyto disky nabízet ve všech noteboocích řady Latitude příští generace, protože přinášejí vyšší spolehlivost, vyšší výkon a nižší hlučnost.
SSD je alternativou pevného disku postavenou na bázi paměti flash. Narozdíl od tradičního HDD, který používá rotující plotny a čtecí/zapisovací hlavy, nevyužívá SSD žádných pohybujících se součástí. Nový disk má stejný tvar i rozměry jako HDD a pro zapojení do stávajících systémů používá stejné konektory.
Technické zkoušky prokazují, že SSD má odolnost proti otřesům až 1 300 Gs, což je dvakrát více, než činí hodnoty u mechanických disků. Ve skutečnosti dojde během extrémních nárazových zkoušek k poruše okolního hardwaru dříve, než k poruše vlastního disku. Navíc se předpokládá, že ve srovnání se standardními HDD zde bude pravděpodobnost selhání tři a půlkrát nižší.
Diskové jednotky jsou v České republice k dispozici na ultra-mobilním notebooku Latitude D420 a na odolném notebooku D620 ATG v konfiguraci podle přání zákazníka za cenu 11 760 Kč bez DPH a dopravy.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit