Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

S navigacemi Mio řídíte bezpečněji díky funkci ADAS

Úterý, 09 Únor 2016 12:26

Tags: 616 | 688 | 698 | ADAS | FCWS | GPS | LDWS | Mio | Navigace

MiVue 688-1606Navigace Mio (MiVue série 6) obsahují novou funkci, vyvinutou pro větší bezpečnost řidičů a silničního provozu obecně. Nová funkce ADAS obsahuje systémy, které řidiče upozorní na  nebezpečné situace opuštění jízdního pruhu (LDWS) a riziko čelního střetu (FCWS). Navigace MiVue 616, 688 a 698 jsou dodávány s předinstalovanými systémy LDWS a FCWS, které se aktivují poslední aktualizací firmwaru. Funkce Upozornění na opuštění jízdního pruhu (LDWS) při zapnutém nahrávání upozorní řidiče, že překročil rychlost 60 km/h a zároveň se odchýlil ze svého jízdního pruhu.

Nejlépe tato funkce funguje na rovných silnicích, jako jsou dálnice a silnice první třídy. Může tak řidiče varovat například v případě nebezpečného mikrospánku.
Funkce Varování před čelním střetem (FCWS) upozorní řidiče při jízdě rychlejší než 60 km/h na to, že se vzdálenost mezi vozidly snížila na méně než 15 metrů, případně 1,5 vteřiny. Varování před čelným střetem je vyvinuto pro jízdu ve dne.
Pro to, aby systémy dobře fungovaly, je nezbytná jejich kalibrace na vozovce.
Poslední aktualizaci firmwaru a informace o kalibraci naleznete zde: bit.ly/ADAS_CS.
MIO pro Českou a Slovenskou republiku najdete nově také na Facebooku, kde jsou umístěna nejen videa, ale také například aktuální katalog produktů.

Poznámka redakce: V zoufalém stavu jsou národní weby společnosti Mio, hlavně ve vztahu k novinářům. V tzv. Press roomech jsou informace zastaralé, nejlépe je na tom ještě možná ten český, kde jsou aspoň nějaké informace z roku 2015, jinde jsou také třeba jako poslední z roku 2009. Je opravdu lépe být na FB a přitom nemít aktuální informace na svém korporátním webu a jeho národních mutacích? Také vyhledávání na webech končí interní chybou serveru. Tato poznámka dokumentuje stav ke dni 9. 2. 2016.


Mohlo by vás zajímat: