Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Vychází BricsCAD ve verzi 16.2

Pondělí, 22 Únor 2016 23:37

Tags: 3D navrhování | BIM | Bricscad | Bricsys | CAD | dwg | Plechy | Sftware | Verze 16

briscad v16.2-1608Společnost Bricsys vydává svůj software BricsCAD pro 3D navrhování ve verzi 16. CAD systém je postavený na formátu DWG a nabízí 2D kreslení, 3D modelování, navrhování plechových dílů a BIM architekturu v jediné platformě. Aktualizace obsahuje vylepšení ve 3D modelování a uživatelském rozhraní. To využívá kurzor Quad s tabulkovým vzhledem s rychlejším přístupem do skupin v Quadu. Nad kurzorem je nové pole s informacemi o datech vybraného prvku. Pokud je kurzor umístěn nad více prvky, dá se mezi nimi přepínat pomocí klávesy Tab. Přidržením klávesy Ctrl při výběru se zvýrazní dílčí subjekty přidružených polí, multiodkazů a křivek.

Je-li aktivována nová funkce převrácení tipů, pak jsou zobrazeny další vlastnosti entit. To je užitečné v okamžiku, když uživatelé potřebují ověřit vlastnosti, jako jsou délky hran na 3D tělesech. Libovolné délky, plochy nebo objemové vlastnosti jsou nyní zobrazeny pomocí preferované jednotky prostřednictvím nové proměnné PropUnits. Jednotky definované proměnné InsUnits jsou používány jako základní jednotky pro převody jednotek.
Hyperlinky ve výkresech se exportují do PDF souborů. BricsCAD V16.2 nyní umožňuje umístit dynamické UCS (User Coordinate System) na zakřivené povrchy. Na rozdíl od jiných CAD systémů nejsou DUCS nadále omezeny na rovné povrchy. Nové ovládací prvky 3dOsMode řídí oddělování entit různých druhů geometrie na 3D tělesech. Spolu s 3D parametrickými omezeními BricsCADu je nová volba užitečná, když uživatelé sestavují a upravují 3D prostorové modely. Entity SectionPlane a BimSection jsou rozšířeny o nový status Clip Display.
Bricscad V16.2 je bezplatná aktualizace pro stávající zákazníky, která je k dispozici v mnoha jazycích pro operační systémy Windows, Mac a Linux. Anglická verze pro Windows je k dispozici ke staženídnes. Další jazyky a platformy budou zveřejněny v příštích týdnech. Bezplatné stažení z www.bricsys.com/bricscad poskytuje 30denní zkušební verzi všech funkcí edice Platinum.


Mohlo by vás zajímat: