Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

SolidWorks 2008 očekávejte v létě

Neděle, 01 Červenec 2007 15:20
SW2007_726.jpgSpolečnost SolidWorks ohlásila SolidWorks 2008, novou verzi vlastního 3D CAD softwaru. Produkt SolidWorks 2008 dostal nové intuitivní a čas šetřící uživatelské rozhraní a působivou 3D grafiku, postavenou na SolidWorks Intelligent Feature Technology (SWIFT), která zrychluje návrh výrobku a zahrnuje pokročilé schopností projektové analýzy. Více jak 250 uživateli žádaných zlepšení v nové verzi dává uživatelům možnost soustředit se na řešení návrhů a ne na používání softwaru, a účinně používat existující návrhy pro úsporu času a zaručení přesnosti. To také pomáhá uživatelům zlepšovat svoje návrhy již dopředu poskytnutou zpětnou vazbou o kvalitě a schopnosti návrh vyrobit.
Důraz je kladen na poznatky nových uživatelů. Intuitivní workflow předvídá, které nástroje bude uživatel potřebovat v souvislost s konkrétním úkolem, a dělá je snadno dostupnými. Rozhraní zlepšuje zobrazení reality v okně, redukuje nutné pohyby myší, poskytuje možnost průkopnických úprav a umožňuje výběr úlohově založených příkazů. Tyto vlastnosti pomáhají etablovat SolidWorks jako na používání nejjednodušší 3D CAD systém, zaměřením uživatelů na jejich návrh a minimalizací zástupných problémů.
SWIFT Instant3D, jedna z několika unikátních nových vlastností postavená na rámci SWIFT, dovoluje uživatelům vytvářet a upravovat vlastnosti 3D modelů jednoduše manipulací s polohovacími body přímo na modelu. Uživatelé se nepotřebují zabývat těžko pochopitelnými příkazy, dialogovými okny a objemnými vstupy dat. "Živé řezy" umožňují uživatelům dělat úpravy tažením hran při prohlížení řezu modelu.

SWIFT DimXpert automaticky nastavuje geometrické rozměry a tolerance na dílech, šetří čas a poskytuje odborné informace, které potřebuje každý návrhářský tým. To poskytuje vizuální zpětnou vazbu zda model byl správně popsán a je připraven k výrobě. DimXpert dodržuje ASME Y14.41-2003 3D specifikace a automaticky vytváří pohledy, rozměry a tolerance v 2D výkresech pro kompletní projektovou dokumentaci.
Design Clipart umožňuje uživatelům vyhledávat v jejich souborovém systému náčrtky, tabulky, obrazy, vlastnosti, pohledy, nebo DWG bloky uvnitř existujících návrhů. Jakmile je položka lokalizována, Design Clipart udělá rozbor cílových souborů a umožní uživateli prostě tažením položku začlenit do nového návrhu. Vlastnosti Design Clipartu pomáhají konstruktérům snižovat počet hodin, které ztráceli každý den hledáním již dokončených návrhů. Design Clipart také rozšiřuje vůdčí roli SolidWork v opětovném použití AutoCAD dat, umožněním rychlého výběru jakékoliv části DWG souboru bez potřeby překladu.
Spolu s podporou nativních DWG bloků, SolidWorks 2008 upozorňuje uživatele, když odkazovaný DWG blok byl změněn. Uživatelé také mohou editovat tyto DWG bloky v DWGeditoru jednoduše kliknutím pravým tlačítkem myši na blok.
Projektové skupiny poprvé mohou spravovat všichny svoje 2D soubory ze své SolidWorks pracovní plochy za použití DWGnavigatoru. Ten umožňuje uživateli provádět specifická DWG vyhledávání, hledat odkazy, pohledy a balit soubory pro sdílení. Uživatelé také mohou ukládat soubory ve formátu jakékoliv verze AutoCADu nebo AutoCADu LT.
Další novinka, DriveWorksXpress, automaticky vytváří zakázkové díly, sestavy a výkresy, založené na předdefinovaných návrhářských pravidlech, umožňujícím společnostem rychle a ekonomicky reagovat na unikátní potřeby každého zákazníka.
COSMOSWorks Design Insight například zobrazuje části CAD modelů, které nesou aplikovaná zatížení a zjednodušují konstruktérům rozhodování, zda přidat materiálu na síle nebo naopak ubrat a vyhnout se nákladnému předimenzování. DFMXpress je další unikátní schopností SolidWorksu pomáhat "způsobilosti návrhů pro výrobu" předcházením nákladným chybám konstrukce automatickými prvky, které jsou obtížné, drahé, nebo nemožné pro strojní výrobu, jako například frézování pravého úhlu.

TolAnalyst je automatizovaný toleranční nástroj, který pomáhá společnostem vyhnout se skrytým potenciálním montážním a funkčním problémům vyplývajícím ze změn ve výrobních tolerancích při kompletaci. TolAnalyst pomá identifikovat nejkritičtější tolerance a umožňuje uživatelům zvýšit nebo snížit jakoukoliv toleranci a vyhnout se tak funkčním problémům nebo nákladnému předimenzování. TolAnalyst také snižuje potřebu nudných a na chyby náchylných ručních výpočtů, zvýšením uživatelské jistoty, že jejich návrhy budou hned napoprvé funkčními výrobky.

Produkt SolidWorks 2008 je možno nyní zakoupit ve 13 jazykových mutacích prostřednictvím autorizovaných prodejců SolidWorks. S dotazy kontaktujte autorizované prodejce SolidWorks v regionu.
Distribuce SolidWorks 2008 bude probíhat později v létě.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit