Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

D-Cubed a 3D DCM zefektivňují konstrukční návrhy v NX5

Čtvrtek, 12 Červenec 2007 10:36
sie728.jpgUGS PLM Software, divize společnosti Siemens A&D oznámila, že D-Cubed Profile Geometry Manager (PGM) a 3D Dimensional Constraint Manager (3D DCM) přinášejí nové a zásadní zefektivnění návrhu ve verzi UGS NX 5. NX 5 je první verzí, která zahrnuje komponentu PGM pro vytváření skic. PGM se opírá o skicování založené na správě 2D vazeb D-Cubed a zvyšující produktivitu správou vyšší úrovně operací, které udržují soudržnost skici. Při ofsetu skici komponenta PGM automaticky vkládá, odebírá, ořezává a prodlužuje hrany a zachovává tak platnou strukturu profilu.
NX 5 obsahuje první implementaci 3D DCM v modulu NX Routing - konstrukční prostředí pro vytváření elektrických a mechanických subsystémů. Použitím 3D DCM jsou konstruktéři schopni lépe řídit umístění kabeláže a potrubí pomocí rozšířených možností kótování a vazeb. Dále NX 5 nabízí podstatné vylepšení v oblasti definování vazeb sestavy (také díky 3D DCM) poskytnutím efektivnějšího a srozumitelnějšího prostředí pro skládání sestav.
Komponenta 3D DCM je používána ve většině dnešních CAD aplikací, a to včetně UGS PLM softwaru NX a UGS Solid Edge. Jeho síla spočívá v originálním 3D variačním (nikoliv sekvenčním) řešení s širokou škálou možností kótování a vazeb používaných u všech geometrických tvarů, které bychom mohli na dnešních moderních CAD modelech najít. Vysoká úroveň algoritmů vazeb v 3D DCM tvoří základ nejnovějších interaktivních přístupů při umisťování dílů v sestavách, 3D skicování, přímou (nezaloženou na historii) úpravu dílů a kinematickou simulaci pohybu.
Strategie UGS PLM Software s podporou používání PLM komponent je zajistit funkčnost a kvalitu koncovému uživateli a dále snížit náklady a čas nutný pro dodání produktu na trh.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit