Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Myš, která nepotřebuje žádnou podložku

Pátek, 13 Červenec 2007 16:01
MXAir_005631_728.gifLogitech představil laserovou myš, která funguje nejen na stole, jak jsme zvyklí. S myší MX Air můžete sedět v křesle před plátnem nebo plazmovou obrazovkou a přitom ovládat počítač a multimédia pouhým pohybem ruky opřené o opěrku křesla. MX Air totiž funguje díky svým pohybovým senzorům i ve vzduchu. Myš sama rozpozná, že nemá pevnou podložku a přepne se do režimu práce ve vzduchu. Díky použitým technologiím dokáže dokonce eliminovat třesení ruky a je schopna registrovat příkazy pomocí "gest".
Navíc má několik tlačítek pro ovládání multimédií a namísto kolečka je vybavena citlivým dotykovým senzorem rolování. Dodává se s dobíjecí kolébkou a její dosah je až 10 metrů od počítače.
Technologie ovládání pohybu Freespace je navržena tak, aby poskytovala přesnou a citlivou navigaci bez omezení, která zatěžují dřívější zařízení určená pro navigaci ve vzduchu.MXAir_0056591_728.gif Tato patentovaná technologie je založena na kombinaci čidel MEMS (mikroelektromechanické systémy), DSP (digitálního zpracování signálu) a bezdrátové (vysokofrekvenční) technologie RF. Díky sloučení těchto tří technologií mohou uživatelé držet myš v libovolné orientaci a ukazovat v jakémkoli směru. Vyspělé algoritmy navíc dokáží rozpoznat zamýšlené pohyby od bezděčných a účinně potlačují chvění ruky, které se v určité míře objevuje u každého, když drží nějaké zařízení volně ve vzduchu.
Příkazy založené na určitých gestech dodávají myši MX Air ještě další úroveň vyspělé funkčnosti. Pokud například bude uživatel chtít upravit hlasitost, stačí když stiskne a podrží tlačítko ovládání hlasitosti na myši a provede jednoduché gesto – pohne s myší doprava, když bude chtít hlasitost zvýšit, nebo doleva pro ztišení. U hudebních aplikací malý kruhový pohyb směrem doprava aktivuje příkaz pro přechod na následující skladbu, zatímco kroužek doleva bude znamenat opakování právě přehrávané skladby.
MXAir_0059201_728.gif Namísto tradičního rolovacího kolečka je myš MX Air vybavena ploškou pro rolování, která je citlivá na dotek. Pohyb konečku prstu po této plošce aktivuje setrvačný rolovací mechanismus, přičemž rychlost posuvu bude záviset na prudkosti, s jakou uživatel prstem pohne. Funkce pro ovládání multimédií, jako jsou „přehrávání/pauza“, „hlasitost/ztlumení“, „zpět“ a „výběr“ jsou i ve vzduchu snadno dostupné – stačí palcem stisknout velká, oranžově podsvícená tlačítka.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit