Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Jachty navržené v SolidWorks vítězí

Pátek, 20 Červenec 2007 16:17
alinhi729.jpgTýmy Emirates Team New Zealand (ETNZ) a Alinghi závodí v americkém poháru 2007 na jachtách navržených pomocí 3D CAD softwaru SolidWorks. Velké množství prvků na obou lodích bylo v systému SolidWorks navrženo tak, aby byly odolné, spolehlivé a co nejlehčí. U pobřeží Valencie ve Španělsku se v rámci 32. amerického poháru znovu utkají dvě jachty, které spolu soupeřily o titul již v roce 2003. Švýcarský tým Alinghi, první tým, který po 152 letech vrátil pohár Auld Mug do Evropy, obhajuje titul před týmem ETNZ, který se od roku 1987 čtyřikrát zúčastnil amerického poháru (a dvakrát zvítězil). Oba týmy použily systém SolidWorks k návrhu trupu lodi i lodního kýlu dle přísných pravidel amerického poháru. Tým ETNZ použil systém SolidWorks a software COSMOSWorks k navržení a analýze nových konstrukčních prvků, například lodního kýlu, který musí v silném větru snášet hmotnost kolem 20 tun.
Tým Alinghi přešel krátce po založení v roce 2000 ze 2D výkresů na 3D CAD systém SolidWorks, pomocí kterého řídí vývoj komponent vyžadujících neustálé inovace v tvrdé konkurenci soupeřů. Tým ETNZ letos vyhrál Louis Vuitton Cup a tím získal právo vyzvat tým Alinghi. Americký pohár se koná od 23. června do 7.července.Tým, který první vyhraje pět závodů, zvítězí v celkovém hodnocení.
Týmy Emirates Team New Zealand a Alinghi spolupracují se společnostmi Intercad Pty. Ltd. a e-Systems, autorizovanými prodejci systému SolidWorks, které pro ně zajišťují školení, implementaci a technickou podporu softwaru.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit