Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Cinema 4D R9.1 včetně české lokalizace

Čtvrtek, 03 Březen 2005 15:13

Cinema 4D R9.1Firma Maxon uvolnila první aktualizaci své vlajkové lodi, programu CINEMY 4D Release 9. Do nové verze 9.1 je zahrnuto na padesát novinek a mnoho dalších vylepšení, zaměřených na vlastnosti exportu a importu dat, podporu N-úhelníkových polygonů, uživatelské rozhraní a systém materiálů. Aktualizace je volně ke stažení na serveru www.maxon.net.

Architektům používajícím program Allplan je nyní CINEMA 4D k dispozici jako skvělý modelační nástroj, a to díky podpoře přímého exportu modelů z CINEMY 4D do aplikace Applan 2005. Nový exportér Applan 2005 exportuje do CADové aplikace objekty ve správné velikosti a v přesně zadané poloze.

Autoři pracující s kompozičními aplikacemi mohou vedle stávající podpory aplikací After Effects, Combustion a Final Cut používat Cinemu 4D s efektovým software Apple Motion.

MAXON využil příležitosti a integroval do verze 9.1 také podporu N-úhelníků do mnoha exportních a importních filtrů, zmínit bychom měli FBX, LightWave 3D a VRML. Oblast modelování byla rozšířená aktualizací podpory N-úhelníkových polygonů, které umožňují vytvářet jednodušší a čistší strukturu polygonové sítě. Nejdůležitější z řady těchto vylepšení je nový typ funkce HyperNURBS, optimalizovaný právě pro N-úhelníky a také nová možnost používat při tvorbě uzávěrů právě N-úhelníky.

Vylepšeno bylo také uživatelské rozhraní. Velmi populární možnosti HUD (zobrazení informací v pohledu) zakomponované do verze 9 byly vdoladěny tak, aby poskytovaly ještě větší kontrolu nad v pohledu zobrazenými daty. Vylepšena byla také navigace scény, zvláště při tvorbě animací kamery a to díky novým režimům kamery.

Poslední, ale nikoliv svým významem, je systém materiálů, který byl doplněn o další tři druhy šumu: Fire, Electric a Gaseous (oheň, elektrický, plynný). S výběrem šumu nám nyní také pomáhá náhledové okno všech šumů. Dalším vylepšením je nová možnost mapování subpolygonové deformace.

K dispozici je již i česká lokalizace CINEMY 4D R9.1. Subverze C4D R9.1 s lokalizací verze 9.0 vůbec nespolupracuje a není možné ji ani spustit, protože se zásadně změnila vnitřní struktura souborů. Více informací včetně vlastní lokalizace ke stažení najdete zde.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit