Altair - konference
Google překladač: English Deutsch
Infor 2

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Kapesní Panasonic Strada CN-GP50N do auta i na vycházku

Pondělí, 03 Září 2007 17:35
Strada_CN_GP50N.jpgPanasonic uvedl na český trh přenosnou navigační jednotku Strada CN-GP50N, která může zároveň fungovat jako Bluetooth hands free sada nebo prohlížeč digitálních fotografií. Kompaktní jednotku o rozměrech 128×84×30 mm lze při každém parkování vzít s sebou, aby nelákala zloděje a samozřejmě ji posádka může používat také mimo vůz k orientaci v ulicích cizího města, integrovaná baterie vydrží až 4 hodiny provozu. Přístroj je kompletně lokalizován, takže akustická navigace i menu jsou v češtině.
Přenosná navigace Panasonic Strada má velký širokoúhlý dotykový displej s úhlopříčkou 12,5 cm a obsahuje mapy pokrývající 37 evropských zemí. Informace uložené v databázi zahrnují 1 300 000 destinací po celé Evropě, tematicky rozdělených do různých kategorií včetně hotelů, parkovišť, čerpacích stanic a restaurací. Mapy lze snadno aktualizovat z paměťové karty SD nebo je možné k přenosu aktuálních dat z počítače použít standardní USB připojení.
Strada_CN_GP50N_03.jpg Významné architektonické památky jako například Braniborská brána nebo pařížský Vítězný oblouk se na mapě zobrazí jako trojrozměrné ikony. Databáze zahrnuje celkem 220 památek v 10 evropských zemích.
Panasonic CN-GP50N nabízí rozsáhlou podporu pro telefony vybavené technologií Bluetooth. Navigační jednotku lze používat jako hands-free sadu pro bezpečné telefonování a kromě toho jsou k dispozici ještě dvě další užitečné funkce – kopírování telefonního seznamu z mobilního telefonu do navigace a přímé vytáčení na čísla bodů zájmů, která jsou uložena v databázi pro jednotlivé destinace. Pomocí této funkce si může řidič operativně zařídit rezervaci v hotelu nebo v restauraci, která se nachází na jeho trase.
Strada_CN_GP50N_02.jpg Díky komunikaci s místními centry pro řízení dopravy (RDS-TMC) navigační systém průběžně monitoruje dopravní zácpy, práci na silnici a zpravodajství o počasí. V případě, že se na zvolené trase objeví problém, zobrazí se v odpovídajícím místě ikonka a navigační systém pohotově navrhne alternativní trasu.
Když se řidič blíží ke křižovatce, kde má odbočit, navigace ho hlasovým povelem upozorní, do kterého pruhu se má zařadit, aby si nezkomplikoval odbočení. Správný pruh je na displeji rovněž zvýrazněn oranžovou barvou.
Navigační jednotka může řidiče uchránit i pokuty za překročení povolené rychlosti, zejména v zahraničí, kde si řidiči nejsou jisti, jakou rychlostí mohou jet ve městě nebo na dálnici. Pokud navigace zjistí, že aktuální rychlost vozidla překračuje limit povolený pro tu kterou komunikaci, upozorní na to řidiče akustickým signálem a ikonou na displeji.
V České republice se navigační jednotka Panasonic Strada CN-GP50N začne prodávat na podzim. Doporučená maloobchodní cena je 11 495 Kč.