Altair - konference
Google překladač: English Deutsch
Infor 2

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Přichází Sony Alfa 700

Pondělí, 10 Září 2007 14:55
Sony Alfa 700Sony oznámilo uvedení nového člena rodiny digitálních zrcadlovek Alfa. Model Alfa 700 je zaměřen na nejnáročnější amatérské a poloprofesionální uživatele. Kromě odolné konstrukce a nabídky funkcí, které uspokojí i nejnáročnější fotografy, se tato D-SLR vyznačuje inovativním, velmi snadným způsobem ovládání. Nový intuitivní navigační systém umožňuje rychlou úpravu nastavení i v náročných podmínkách. K dispozici je také obsáhlá paleta nových možností nastavení fotoaparátu.
Srdcem Alfy 700 je zcela nový CMOS snímač Exmor s efektivním rozlišením 12,24 megapixelů. Senzor využívá kultivovaného charakteru zobrazení pomocí CMOS snímače a originální technologie A/D převodu po sloupcích, zároveň přináší vysokou rychlost a kvalitu obrazu. Nejnovější generace polovodičů a technik zpracování signálu poskytuje podle slov výrobce čistý, ostrý a podrobný obraz s bohatými „živými“ barvami, odstíny a texturami.
Vůbec poprvé u digitální zrcadlovky provádí CMOS snímač Exmor A/D převod speciálními převodníky umístěnými těsně u obrazových bodů na čipu. Analogové potlačení šumu před A/D převodem je doplněno dalším potlačením šumů přímo na senzoru těsně po získání digitálních signálů. Tímto jsou všechny šumy potlačeny na minimální úroveň ještě před dalším zpracováním obrazovým procesorem.
Digitální signály se sníženým šumem pak jdou přímo ze snímače Exmor do inovovaného obrazového procesoru BIONZ, kde procházejí další redukcí reziduálních šumů ještě ve formátu raw, dříve než jsou komprimovány a poté kódovány.
S maximální citlivostí ISO 3200 (rozšířené ISO až 6400) dokáže nová Alfa 700 zachytit akční/sportovní záběry, atmosféru interiérů i uvolněné portréty v přirozeném světle.
Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot v těle fotoaparátu je slučitelný s kompletní řadou objektivů a-mount. Výkonnost stabilizace byla v celém rozsahu ohniskových vzdáleností zlepšena až o půl expozičního stupně. Ekvivalentní korekce nyní dosahuje hodnoty 2,5 až 4 EV (v závislosti na objektivu, nastavení fotoaparátu a podmínkách při fotografování).
11 bodů ostření a 11 řádků nového snímače uspořádaných do dvojitého kříže představuje značné zlepšení výkonu autofokusu v širokém rozsahu reálných podmínek fotografování. Vysoce přesný AF funguje při otevřené cloně u objektivů se světelností lepší než F2,8. Kromě toho bylo zrychleno motorické ovládání mechaniky objektivů a tím i výpočet vzdálenosti objektu v záběru a ostření. Pomocný paprsek AF pomáhá při rychlém a přesném automatickém ostření v situacích, kdy je slabé osvětlení nebo u slabě kontrastních subjektů.
„Quick Navi“ - nové rozhraní zajišťuje rychlé ovládání. Snadno ovladatelný joystick a ikony na 3" displeji fotografovi okamžitě zpřístupní všechny funkce. Vybrané, často používané, parametry lze volit přímo. Práce ve studiu nebo v exteriéru je pohodlnější především díky možnosti uložení sady 28 nastavení fotoaparátu do tří uživatelských předvoleb, jejichž obsah lze kdykoli rychle vyvolat. Vyhrazenému tlačítku Custom lze přiřadit často využívané funkce.
Fotoaparát byl vyvinut a vyroben tak, aby vyhověl nárokům náročných fotografů. Odolné magnéziové kryty těla jsou upevněny na zesílené hliníkové kostře. Silikonová těsnění chrání tlačítka a dvojí slot pro karty před škodlivým působením prachu a vlhkosti. Nově vyvinutá výkonná závěrka s nejkratším časem 1/8000 s má životnost přibližně 100 000 cyklů. Nový bezkotvový motor a mechanismus zrcátka se dvěma zarážkami s potlačením odskoků umožňuje pořizování až 5 snímků za sekundu. V režimech JPEG Fine nebo Standard je fotografování omezeno jen volnou kapacitou karty; v režimu raw lze pořídit sérii až 19 snímků rychlostí 5 fps.
Pokud k tělu Alfy 700 instalujete volitelnou svislou rukojeť VG-C70AM, získáte uvolněné držení s pohodlným dosahem na tlačítko spouště v různých fotografických situacích.
menu na displeji Nově vyvinutá baterie InfoLITHIUM řady M dodá na jedno nabití energii až pro 650 záběrů (hodnota dle normy CIPA). Na displeji se zobrazuje procento zbývající energie. Do těla rukojeťi VG-C70AM lze upevnit druhou baterii. Na displeji se pak samostatně zobrazují stavy nabití obou baterií.
Přístroj nabízí čtrnáct nových „stylů obrazu“. Vylepšená optimalizace dynamického rozsahu (DRO) upravuje kontrast a odstín. Stupeň optimalizace lze volit v pěti krocích, pokročilý režim nástřelu přitom dokáže pořídit pět fotografií stejného záběru s pěti různými nastaveními DRO.
Doplnění nového komprimovaného režimu raw zvyšuje počet snímků, které lze uložit, aniž byste obětovali možnost úpravy formátu raw. Možnost využít nově poměr stran obrazu 16:9 je vhodná pro záběry krajin a jiné panoramatické záběry.
Fotoaparát má dvojí slot pro karty MS a CF. Sony Alfa 700 disponuje DSLR HDMI výstupem.
Nový 3palcový Xtra Fine LCD displej s rozlišením 921 000 bodů a antireflexní vrstvou usnadňuje kontrolu zaostření a kvality snímků. Jednou z nových funkcí přístroje je RGB histogram.
Nový penta hranol s vnitřními antireflexními vrstvami je základem výkonného optického hledáčku. K dispozici je řada servisně vyměnitelných typů matnic (mění je servis).
Fotoaparát Alfa 700 je dodáván s programy: Image Data Lightbox SR pro snadnou správu knihovny snímků, Image Data Converter SR Ver 2 pro prohlížení a úpravu souborů raw; Remote Camera Control - dálkové ovládání fotoaparátu (pro PC/Mac) přes USB z připojeného počítače.
Podrobnější specifikaci nové zrcadlovky najdete zde. Sony Alfa 700 bude v prodeji s různými sadami objektivů od poloviny října 2007.

Souhrn hlavních předností
  • CMOS senzor Exmor s efektivním rozlišením 12,24 mpix
  • obrazový procesor BIONZ s potlačením šumu v režimu RAW
  • 11bodový autofokus a snímání až 5 snímků za sekundu
  • funkce „Quick Navigation“ pro okamžitý přístup k nastavení fotoaparátu
  • magneziové tělo utěsněné proti prachu a působení atmosférických vlivů
  • PhotoTV HD výstup v plném HD rozlišení
  • 3" LCD displej s 921 tisíci body