Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nové tablety Bamboo a Intuos3 Special Edition od Wacomu

Pondělí, 17 Září 2007 17:36
Wacom738.jpgSpolečnost Amos Software dne 17. září 2007 uvádí na český a slovenský trh uvedeny nové tablety Bamboo a Intuos3 Special Edition od společnosti Wacom. Tablety pro domácí, kancelářské a poloprofesionální uživatele byly sjednoceny do jedné produktové řady Bamboo, speciální edice Intuos3 je dostupná ve dvou populárních velikostech A5 Wide a A4 Regular. Od standardní řady Intuos3 se odlišuje černým provedením a bonusovým nástrojem v balení. Tímto přidaným nástrojem je Intuos3 Airbrush, pero pro americkou retuš, které je nejpopulárnějším doplňkovým perem řady Intuos3. Funkce Intuos3 Airbrush jsou podporovány nejpoužívanějšími grafickými (Adobe Photoshop od verze 7) a kreslícími (Corel Painter) aplikacemi.
Bamboo One
Práce a ovládání počítače nemusí být nudnou záležitostí, s Bamboo One je mnohem kreativnější. A to nejen v kreslících programech nebo programech pro domácí úpravu fotografií, ale také v kancelářských aplikacích a v ovládání počítače samotného. Díky absolutnímu pozicování tabletu, kdy se plocha tabletu rovná ploše monitoru, je navigace v systému rychlejší a intuitivnější. S tabletem je dodáván kreslící software, který je vhodný pro všechny začínající kreslíře a výtvarníky a samozřejmě také pro děti. Své uplatnění najde tablet také novém kancelářském balíku Microsoft Office 2007. Součástí aplikací jsou nové nástroje pro pero. Bez instalace dalšího software je možné anotovat dokumenty, skicovat nebo kreslit. Korektury jsou tak mnohem efektivnější, srozumitelnější a především rychlejší. Ovladač tabletu Bamboo One podporuje jak Windows Vista, tak zcela nově i operační systém Mac OS.

Bamboo Fun
Pod názvem Bamboo Fun se skrývají dva modely: Bamboo Fun Small (A6 Wide) a Bamboo Fun Medium (A5 Wide). Už softwarové vybavení napovídá, komu jsou Bamboo Fun určeny. Hlavní aplikací v balení je Adobe Photoshop Elements pro práci s fotografiemi. Tablety jsou navíc vybaveny čtyřmi konfigurovatelnými tlačítky, na které lze nastavit nepřeberné množství funkcí, např. otevírání aplikací, klávesové zkratky atd. Dalším nástrojem usnadňujícím práci je Touch Ring, který je rovněž umístěn na tabletu. Slouží k rolování stránky (např. v internetovém prohlížeči) anebo k zoomování (např. právě v Adobe Photoshop Elements). Pero je vybaveno dvěma konfigurovatelnými tlačítky a gumou. Pera všech tabletů Bamboo používají unikátní technologii Wacom Penabled. V praxi to znamená, že pera jsou bezdrátová a také bezbateriová.

Řada Intuos3
Vedle aktivní plochy tabletu je umístěno osm konfigurovatelných tlačítek a dva dotekové proužky. Zvyšují komfort práce s tabletem, zrychlují plynulost práce a zjednodušují dostupnost nejpoužívanějších funkcí. Tlačítka je možné nastavit pro každou aplikaci zvlášť, čímž je lze přizpůsobit potřebám jednotlivých aplikací. Dotekový proužek funguje v kancelářských aplikacích jako rolovací kolečko myši. V grafických aplikacích jej lze nastavit jako lupu. Tato možnost nastavení je pomocníkem při úpravě fotografií. Díky dotekovému proužku je přechod mezi detailem obrázku a jeho celkovým zobrazením velmi rychlý a jednoduchý. V nemalé míře opět přispívá k urychlení práce.
Konfigurovatelná jsou také tlačítka pera. Standardně nahrazují tlačítka myši (dvojklik a pravý klik). Jednou z dalších možností nastavení je vytvoření tzv. pop-up menu, které lze přiřadit k některému z tlačítek pera. Do pop-up menu je možné vložit otevírání oblíbených aplikací, klávesové zkratky apod. Toto menu je potom dostupné na libovolném místě v počítači pouhým kliknutím tlačítka, což opět urychlí přístup k důležitým a často používaným funkcím.