Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

3Dconnexion oznámila veřejnou betu plug-inu pro Blender

Úterý, 25 Září 2007 11:22
blender739.jpgSpolečnost 3Dconnexion, součást firmy Logitech, oznámila veřejnou betaverzi plug-inu pro podporu řady 3D myší v softwaru Blender. Návrháři a animátoři nyní mohou používat 3Dconnexion SpaceNavigator 3D myš s Blenderem pří animacích, renderingu, modelování, texturování a vytváření interaktivních 3D aplikací, včetně vytváření her. 3Dconnexion nabízí podporu pro Windows, Mac OS X a linuxové verze Blenderu.
3Dconnexion 3D myši umožňují bezproblémové řízení a navigaci 3D objektů a scén. Myš SpaceNavigator 3D, nejnovější přírůstek do 3Dconnexion produktové skupiny, představuje snadno použitelný ovládací klobouček, jehož tahem, náklonem nebo kroucením se současně prohlíží, zvětšují a otáčejí 3D modely jednodušeji a s větší kontrolou než za pomoci tradiční počítačové myši. Tlak snímající technologie a intuitivní software dovoluje návrhářům snadno zrychlovat nebo zpomalovat akce tím, že mění tlak na klobouček.
3Dconnexion pokračuje v rozšiřování kompatibility svých zařízení s vedoucími 3D aplikacemi na trhu a poskytuje pokročilé a dostupné nástroje ke zvýšení tvořivých zážitků v 3D designu. Skupina výrobků 3Dconnexion je podporována více než stovkou dnes nejpopulárnějších 3D aplikací, včetně Autodesk Maya, Autodesk 3ds Max, Adobe Photoshop CS3 Extended, Cinema 4D, form•Z a všech špičkových CAD 3D aplikací.
Blender podporuje skupinu výrobků 3Dconnexion na operačních systémech Windows 2000, XP, Vista a Linux (Redhat Enterprise Linux WS 3, SuSE 9.0 nebo vyšší). 3Dconnexion SpaceNavigator je také podporován Blenderem na Mac OS X 10.4.6 a vyšším. Veřejný beta plug-in pro Blender je nyní dostupný pro stahování zde.
SpaceNavigator Personal Edition (v ceně odpovídající 59 EUR), SpaceNavigator Standard Edition (99 EUR), SpaceTraveler (199 EUR), SpaceExplorer (299 EUR) a SpacePilot (399 EUR) zakoupíte u reselerů 3Dconnection, jejichž kompletní seznam najdete zde, nebo přímo na www.3Dconnexion.com.