Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Za návrh získal reálný LCD monitor

Úterý, 25 Září 2007 13:36
soutezUGS739.jpg Divize UGS PLM Software společnosti Siemens Automation and Drives (A&D) vyhlásila ve spolupráci se společností Hewlett-Packard pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol první ročník celostátní soutěže "GO Solid Edge 2007". Odborná komise zadala účastníkům soutěže vytvořit v systému Solid Edge funkční model stolního stojanu k LCD monitoru, monitor HP LP2065 byl zároveň hlavní cenou pro vítěze. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 16 škol. Vítězným návrhem se stal model Václava Heřmana z Vyšší odborné školy a Střední odborné průmyslové elektrotechnické školy Plzeň. Model nejlépe splňoval technické zadání odborné komise a zároveň převyšoval úroveň ostatních příspěvků i v designu.
UGSpredani739.jpg
Slavnostního předání ceny se zúčastnili (zleva): Vladimír Vaško - specialista na Akademický program UGS PLM Software, Václav Heřman - vítěz, Ing. Dana Součková - učitelka odborných předmětů, Ing. Lubomír Nový - vedoucí předmětové komise strojírenství, Ing. Vladimír Šípek - ředitel školy.
UGS PLM Software společnosti Siemens podporuje všechny školy, ať se jedná o vysoké, střední odborné nebo vyšší, zapojené do Akademického programu UGS PLM Software. Cílem tohoto programu je podporovat akademickou sféru vstřícnou cenovou politikou a dalšími výhodami. Produkty jsou dodávány do škol zdarma, účtují se pouze zvýhodněné roční poplatky, které uživatelům zaručují bezplatné upgrady a technickou podporu. UGS PLM Software také zajišťuje školení pedagogů, v současné době spolupracuje již s 86 školami. Celosvětově je školství podporováno v programu "GO PLM – vzdělávání budoucích generací". Spolupráce je navázána s téměř 8 600 školami, na kterých funguje více než 700 tisíc akademických licencí, ročně je vyškoleno průměrně 800 tisíc studentů.