POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Solid Edge V17 ohlášen

Středa, 16 Březen 2005 16:43

Hybridní 2D/3D modelováníSpolečnost UGS ohlásila novou verzi svého mainstreamového 3D CAD systému Solid Edge V17. UGS předpokládá zahájení jeho distribuce na duben 2005.

Jako nejvýznamnější vlastnost nové verze uvádí vydaná tisková zpráva podporu hybridního navrhování v prostředí 2D/3D – nyní je možné převést stávající 3D model do 2D profilů pro levné vytvoření 2D výkresů, což umožní začlení do stávajícího 2D/3D workflow v podnicích.
Další klíčovou novinkou je Přímé editování (Direct Editing Capability) – funkčnost, která umožní editaci modelů bez nutnosti editovat strom historie modelu, bez potřeby mít jej k dispozici. Tím se rozšíří možnosti interoperability. Vylepšena je i podpora práce ve velkých sestavách – oproti stávající verzi je pětkrát zvýšena výkonnost díky zdokonalenému zjednodušování při zobrazovaní složitých celků.

Funkce Přímého editování umožňují uživatelům:

  • Rychlou modifikaci 3D dat z jiných zdrojů a paralelní práci nebo migraci z konkurenčních systémů, jako jsou Pro/ENGINEER, Autodesk Inventor nebo SolidWorks.
  • Rychlou modifikaci 3D modelů z produktu NX, čím se zvýší interoperabilita s NX
  • Rychlé, efektivní modifikace složité geometrie, včetně přímých pohybů, rotací a změn velikosti, změnu ohnutí a úhlů kovových modelů, vymazávání děr.
  • Při každé změně v přímém editování mohou být změny řízeny parametrickými hodnotami.
  • Zjednodušení nadbytku detailních informací za účelem ochrany duševního vlastnictví před distribucí dodavatelům.
  • Snadná změna velikosti komponent.

Solid EdgeV17.JPG

Spolu se Solid Edge V17 bude dodáván software UGS XpresReview pro podporu „emailové“ spolupráce na projektech s využitím možností produktů Insight a Insight Connect. Snadnějšímu zvládnutí systému napomohou Apprentice Mode – novinka, která novým uživatelům pomůže v orientaci systémem a Feature Error Assistant, který pomocí srozumitelných vysvětlení a vhodných opravných postupů pomáhá uživatelům reagovat na chybové stavy a hlášení. Významné jsou také k Solid Edge poskytované překladače pro data z jiných systémů. K dříve dostupným pro Pro/ENGINEER, Mechanical Desktop a AutoCAD a neutrální formáty jako IGES, STEP a DXF přidává Solid Edge Version 17 nový CATIA V4 Translator a nový dávkový migrační nástroj pro Inventor. Dostupný je i překladač pro ME10.

Více informací najdete zde: Solid Edge V17 Editace geometrie bez parametrů v Solid Edge


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit