POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

O Arbortext byl velký zájem

Pátek, 23 Listopad 2007 10:00
arbortex747.jpgSpolečnost AV ENGINEERING představila v rámci seminářů odborné veřejnosti nové řešení pod názvem Arbortext pro tvorbu obchodních, technických a servisních publikací. Série odborných seminářů reagovala na vzrůstající poptávku českých výrobních společností ze všech oborů strojírenství po uceleném softwarovém řešení, které umožní velmi rychle a přitom ve vysoké kvalitě připravit dokumentaci nezbytnou k včasnému uvedení nového výrobku na trh. Řešení Arbortext přináší nejen velmi silné nástroje umožňující rychlou a přesnou tvorbu kvalitních příruček, manuálů a návodů, ale navíc udržuje tyto dokumenty stále v aktuální podobě.

Skupina produktů Arbortext obsahuje řešení pro tvorbu technických ilustrací (Arbortext IsoDraw CADprocess) a aplikaci pro tvorbu textových částí dokumentace (Arbortext Editor). Arbortext IsoDraw umožňuje přímé využití 3D dat z konstrukčního systému Pro/ENGINEER a také z jiných CAD systémů (využití standardních formátů IGS, STEP, Parasolid). Asociativní vazba na zdrojová 3D CAD data zajišťuje, že pokud konstruktér provede jakoukoliv změnu na konstrukčním návrhu nového výrobku, bude tato změna automaticky zapracována do technických ilustrací. Arbortext Editor je určen k přípravě textových částí technických publikací. Dovoluje oddělit strukturu dokumentu od jeho obsahu a formátu a připravit každou část separátně. Vazby na externě vytvořené soubory (textové i obrazové), vkládané do struktury dokumentu, jsou opět neustále aktualizovány. Tento princip významně usnadňuje tvorbu technických publikací: umožňuje opakovaně využívat textové i obrazové části manuálů a příruček v jiných dokumentech, zásadním způsobem zkracuje čas na jejich přípravu, editaci a aktualizaci, snižuje časové a finanční náklady na překlady do jiných jazyků.

Skupinu produktů Arbortext vyvíjí softwarová společnost PTC, výrobce systémů Pro/ENGINEER a Windchill. Arbortext vytváří společně s těmito systémy ucelené prostředí Product Development System (PDS) určené k vývoji výrobku. PDS umožňuje sdílení všech informací o novém výrobku mezi technickými útvary i jednotlivci, zachycení a rozvoj duševního know-how společnosti a řízení všech činností vedoucích k včasnému uvedení nového výrobku na trh.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit