POINT.X (2018-19)
Google překladač: English Deutsch
Bentley

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Canon přichází s 44" a 60" fototiskárnami imagePROGRAF

Čtvrtek, 29 Listopad 2007 14:00
Canon uvádí na trh nové velkoformátové tiskárny řady imagePROGRAF vyvinuté s důrazem na vysokou kvalitu fotografického tisku při zachování příznivých provozních nákladů. Tiskárny imagePROGRAF iPF8100 a iPF9100 vybavené 80GB pevným diskem používají inovovaný systém dvanácti barevných pigmentových inkoustů Lucia včetně čtyř nových monochromatických inkoustů (černý, matný černý, šedý a fotografický šedý). Spolu s červeným, modrým, zeleným, azurovým, foto azurovým, purpurovým, foto purpurovým a žlutým inkoustem zaručují nová barviva přirozené barevné podání fotografií s minimální zrnitostí a plynulými barevnými přechody. Nové náplně minimalizují výskyt nežádoucí metamerie. Inkousty Canon Lucia zajišťují zvyšují odolnost proti poškrábání.
Oba stroje využívají nejnovější generaci pokročilého systému správy barev "Kyuanos", která zajišťuje shodnou barevnost v různých světelných podmínkách umělého osvětlení. Konzistenci barevného podání a přesnost barev zajišťuje snadno ovladatelná interní kalibrace barev.
Nové tiskárny jsou vybaveny termální tiskovou technologií FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) a dvěma tiskovými hlavami s celkem 30 720 tryskami (2 560 trysek na barvu). Tato technologie jim umožňuje dosáhnout maximálního rozlišení 2400×1200 dpi díky přesné velikosti kapek inkoustu se stálým objemem 4 pikolitry. Tiskárna automaticky detekuje a čistí ucpané trysky a zabraňuje tak defektům v tisku, případně poškození tiskových hlav.
Zařízení využívají propracované tiskové ovladače doplněné o aplikaci Digital Photo Front-Access, která uživatelům umožňuje prohlížení, správu a tisk fotografií z digitálních fotoaparátů. PosterArtist 2007, který Canon nabízí jako volitelný doplněk, umožňuje i začínajícím uživatelům vytvářet profesionálně vyhlížející plakáty a reklamní poutače. Tiskárny imagePROGRAF iPF8100 a imagePROGRAF iPF9100 jsou na trhu dostupné od listopadu 2007.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit