Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

T-Mapy se podílí na řízení dopravy

Pondělí, 03 Prosinec 2007 11:05
Tmapy749.jpgVeřejná doprava v Jihomoravském kraji je organizována pomocí integrovaného dopravního systému - IDS JMK. V případě IDS JMK nejde jen o sjednocení tarifů známé z jiných regionů, ale o ucelený systém s jednotnými jízdními řády a garantovanými návaznostmi spojů. Páteř systému tvoří vlaky, na které navazují regionální autobusy. Další část tvoří městská hromadná doprava. Jedná se tedy o několik set vozidel, která jsou sledována a řízena prostřednictvím námi vyvíjeného systému CEDRIS (Centrální dispečink a informační systém). V CEDRISu se sbíhají informace z komunikačních jednotek autobusů (tzv. jednotky sledování polohy MSP), z řídícího systému CDS Českých drah a z RIS (Regionální informační servis) Dopravního podniku města Brna.
Informace jsou prostřednictvím mapového a tabulkového rozhraní zpřístupněny dispečerům. Úkolem systému je automatické sledování provozu, při kterém se vyhodnocuje zpoždění vozidel a hlídají se navazující spoje.
Kromě společnosti T-Mapy se na projektu podílí firma Herman, která dodává vozidlové jednotky MSP pro autobusy. Jednotky obsahují GPS, umožňují posílání dat, textových zpráv a hlasovou komunikaci prostřednictvím veřejných mobilních operátorů. Projekt koordinuje společnost GiTy. Jihomoravský kraj zastupuje koordinátor dopravy KORDIS.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit