25 let partnerem výrobních firem
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
SAP NOW 2019
Sefira

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

SolidCAM 2008 R12 na veletrhu Euromold

Čtvrtek, 27 Prosinec 2007 00:02
solidCAM752.jpgVíce než 100 novými funkcemi se pochlubila nová verze známého integrovaného CAM softwaru SolidCAM na Euromold show ve dnech 5. až 8. prosince 2007. Nová verze poskytuje kompletní řešení pro programování CNC strojů s ještě přátelštějším prostředím, hlubší integrací, automatizačními prvky a zcela novými funkcemi, plnou integraci do systému SolidWorks 2008, plnou asociativitu NC dráhy na CAD model, snadné ovládání, krátkou učící křivku garantují efektivní práci programátorů v libovolných úlohách frézovacích, soustružnických či drátového řezání.
Prostředí je zlepšeno použitím nových ovládacích panelů operací, přepracovaných podle osvědčené šablony funkcí HSM či pětiosého modulu. Přehledné a jednotné prostředí dále zkrátí dobu pro naučení programu a pro tvorbu jednotlivých operací.
Úplnou novinkou, která doplňuje osvědčenou funkčnost Operačních procesů, je schopnost uložení samostatných šablon operací dle osvědčených vzorů. Podobnou funkčnost dosud nabízel pouze modul pětiosého frézování.
API prostředí verze R12 umožnilo integraci externích aplikačních programů. Jako první příklady tohoto napojení budou k dispozici externí knihovny nástrojů Vardex a systém pro správu nástrojů od TDM Systems.
Automatické rozpoznávání prvků a obrábění bylo ve verzi SolidCAM 2008 R12 podstatně rozšířeno o automatické zpracování 2.5D kapes a kontur. Tato funkčnost obsahuje rozpoznání otevřených a uzavřených kapes, vícestupňové hloubky a průchozí kapsy.
Rozšířen byl i standardní 2.5D modul stejně jako HSM modul. V pětiosém modulu přibylo celkem 12 nových funkcí včetně obrábění kanálů, elektrod a speciálního obrábění turbín.
Vedle již existujících funkcí pro soustružnicko-frézovací stroje byl přidán zcela nový typ stroje, typu frézka-soustruh. Tyto speciální stroje, kromě schopnosti souvislého pětiosého frézování, umožňují také soustružení.
Velký důraz byl v nové verzi kladen na vylepšení simulace obrábění. Solid simulace pro 3D frézování, HSM a pětiosé frézování je znatelně rychlejší. Simulace stroje byla doplněna o modul solid simulace a nově bude také podporovat soustruhy, soustružnicko frézovací centra a frézky-soustruhy.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit