Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Představena nová digitální zrcadlovka Sony Alfa 200

Úterý, 08 Leden 2008 20:14
Nový model digitální zrcadlovky Sony Alfa 200 přichází, stejně jako předchozí Alfa 100, s 10,2Mpixelovým CCD snímačem, je vybaven novou výkonnou technikou potlačení šumu a technologiemi zpracování obrazu převzatými z nedávno představené pokročilé Alfy 700. Maximální citlivost byla zvýšena na ISO 3200, což usnadňuje snímání za zhoršených světelných podmínek. O potřebnou kvalitu snímků se při nastavených vysokých citlivostech snímače stará speciální režim redukce šumu (High ISO Noise Reduction).
Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot, umístěný v těle aparátu, zajišťuje účinnou ochranu proti rozmazání snímků pohybem CCD snímače při použití libovolného kompatibilního objektivu. Nový řídicí algoritmus použitý u modelu Alfa 200 zvyšuje účinnou stabilizaci v rozsahu 2,5 - 3,5násobného prodloužení expoziční doby (oproti prodloužení v rozsahu 2,0 - 3,5 u modelu Alfa 100).
Velký a přehledný 2,7" LCD (7cm) displej Clear Photo je nyní vybaven užitečným zobrazením funkcí fotoaparátu (Camera Function Display). To umožňuje přehledný, rychlý a jednoznačný výběr různých nastavení i začátečníkům. Součástí funkční výbavy je i nový RGB histogram pro kontrolu vyvážení barev pořízených snímků.
Rychlejší a přesnější autofokus se zdokonaleným prediktivním řízením zajistí správné zachycení pohybujících se objektů. 9bodový autofokus se středovým křížovým senzorem je vybaven novým motorem a vylepšenou logikou řízení, což přispívá k celkové vyšší rychlosti automatického ostření. Tlačítko AF umožňuje rychlé manuální přepínání zóny ostření do středu políčka a je vhodné pro rychlé zaostření na malé předměty.
Výkonný akumulátor InfoLITHIUM NP-FM500H umožňuje pořídit až 750 snímků na jedno nabití (měřeno dle CIPA). Zbývající výdrž baterie je zobrazena na displeji jako procento kapacity.
Jako volitelné příslušenství je v nabídce nový battery grip VG-B30AM, který zajišťuje pohodlné fotografování v pozici portrét i krajina a který navíc může pojmout až dva rezervní akumulátory NP-FM500H pro dlouhé fotografování mezi nabíjením baterií.
Nový výklopný blesk funguje v režimech Auto a Scene automaticky, je však možné jej ručně vypnout.
Vylepšená optimalizace dynamického rozsahu (D-Range Optimiser - DRO) upravuje nastavení expozice a kontrastu tak, aby výsledek byl přirozený a vyvážený i v problematických situacích v protisvětle. V pokročilém režimu DRO Advanced je značně zdokonaleno rozpoznání a korekce protisvětla, takže výsledné snímky jsou správně exponované.
  Šest režimů scén (Scene Selection) automaticky nastavuje hodnoty expozice a vyvážení bílé, fotograf se tedy může pouze soustředit na snímaný objekt. Kromě toho je k dispozici i osm kreativních režimů (Creative Style), které umožňují snáze dosáhnout žádaného efektu.
Přitažlivost modelu Alfa 200 zvyšuje i kompletní nabídka kompatibilního příslušenství pod značkou Alfa. Patří mezi ně univerzální výkonné externí blesky, příslušenství k blesku, lupy hledáčku, úhlové hledáčky pro pohodlné fotografování makra, kabely pro dálkové ovládání a AC adaptér/nabíječka. K dispozici jsou také brašny, pouzdra na objektivy a popruhy.
Fotoaparát se na českém trhu objeví v únoru. Referenční cena těla je 16 000 Kč. Technické parametry modelu Alfa 200 najdete na stránkách Sony zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit