Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Na světě je projektor s rozlišením 10 milionů pixelů

Úterý, 22 Leden 2008 14:47
Již skutečně zajímavým obrazovým rozlišením se může pochlubit novinka z dílny belgického výrobce Barco, projektor Barco LX-5. Přístroj je vybaven moderním zobrazovačem na principu tekutých krystalů na křemíku (Liquid Crystal on Silicon). Díky opětovnému zdokonalení technologie LCoS se LX-5 stává prvním projektorem, nabízejícím vysoké rozlišení 10 milionů pixelů, což je 4× více než v rozlišení HD. Se světelným výkonem 4500 lm a dynamickým kontrastem 10 000:1 získáte vysoce kvalitní obraz.
LX-5 nabízí vysokou hustotu zobrazovacích bodů, která umožňuje vykreslení obrazu s velmi jemnými detaily. Tato úroveň projekce a kvalitní zobrazení barevného prostoru, s možností nastavení barevné teploty, představují ideální řešení pro aplikace vyžadující skutečně přesnou vizualizaci, patří k nim např.: výrobní design, prezentace architektonických návrhů, náhledy leteckých či satelitních snímků, detailní analýza obrazu atd.
Projektor najde uplatnění zejména v moderních konferenčních místnostech, například společností z ropného či automobilového průmyslu, v bankovních a pojišťovacích společnostech, prostě všude tam, kde potřebují zobrazovat velké množství informací ve stejný čas. Možnost zobrazit až čtyři obrazy v rozlišení WUXGA (1920×1200 pixelů) najde využití u CAD aplikací a v projekčních studiích.
Snadná instalace i údržba, stejně jako ekonomický provoz, vytvářejí z LX-5 vhodné řešení pro vizualizace s použitím jednoho projektoru, ve kterých se klade důraz na zachování původního, vysoce realistického obrazu a kvalitu barev.
O použití při projekci fotografií se sice zpráva přímo nezmiňuje, samo se už ale při daném rozlišení nabízí srovnání s diaprojektorem, o jehož důstojné digitální alternativě by se, za předpokladu kvalitního podání barev, dalo v případě Barca LX-5 jistě hovořit. Cena zatím zveřejněna nebyla, lze však předpokládat, že zájemci o tento model budou muset sáhnout hlouběji do kapsy.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit