Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Konstrukce lisovacích nástrojů v Delcamu

Pátek, 08 Únor 2008 17:02
delcam_punch_design806.jpgDelcam doplnil Toolmaker o funkce pomáhající při vývoji nástrojů pro hluboké tažení. Toolmaker je sada funkcí pro konstruování komplexních lisovacích nástrojů, je tedy určen zejména pro automobilový průmysl. Je zejména používán při návrhu povrchových částí karosérií – dveří, kapot, bočnic apod. Nová funkčnost Toolmakeru má napomáhat ke zrychlení vývoje zejména v oblasti přípravy.
Prvním zlepšením je přidání automatizace jak najít vhodný tvar raznice podle různých kritérií, např. minimalizace podřezání či minimalizace celkové hloubky nástroje. Druhé vylepšení umožňuje rychlé a snadné vyplnění konkávních oblastí okolo hranice dílu, které vytváří výběhovou část dílu. Automaticky vyplňuje mezery a zajišťuje hladké navázání na plochy dílu.
Doplňkovou funkčností je nová forma vytváření doplňkových vnějších ploch (addendum), tangenciální "odtok" materiálu. Uživatelé si mohou vybrat z mnoha druhů a tvarů těchto doplňkových ploch.
Dalším vylepšením je vytváření tažnic a drážek, které umožňují přidržení plechu k ovlivnění jeho tváření. Zcela novou funkčností je automatické vytváření střihových křivek. Automaticky navrhuje, kde je potřeba nastřihnout materiál po lisování, a poskytuje první krok ke konstrukci střižných nástrojů.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit