Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Betonové konstrukce v AutoCADu s Advance Concrete 8.1

Úterý, 19 Únor 2008 11:02
ACsplash808.jpgGraitec uvádí verzi 8.1 programu Advance Concrete, doplňku AutoCADu pro modelování betonových konstrukcí a automatické vytváření výkresů tvaru, výztuže a výkazů materiálu. Verze 8.1 má několik hlavních změn seskupených do 3 oblastí: vytváření 3D parametrických výztužných řešení, racionalizace vyztužování a optimalizace výrobních nákladů, a interoperabilita.
V Advance Concrete 8.1 může uživatel vytvářet 3D parametrické výztužné řešení pomocí integrace veškerého know-how konstrukční kanceláře. Může rychle umístit výztužné řešení do modelu a automaticky vytvořit výkresy výztuže. Technologie "Dynamického vyztužení" rychle vyztuží standardní prvky (např., trámy, sloupy, základy, atd.), stejně tak i části prvků a spoje (např., spoje stěna/stěna nebo stěna/deska), a prefabrikované prvky.
Veškerá výztuž rozmístěná pomocí "Dynamického vyztužení" se automaticky přizpůsobí obrysům bednění a je aktualizována při každé změně v modelu. Technologie značně urychluje tvorbu výkresů výztuže v konstrukční kanceláři pomocí automatizace umisťování prutů výztuže a také pomocí aktualizace výkresů při jakékoliv modifikaci v projektu.

Nové funkce také racionalizují projektování výztuže, optimalizují výrobní náklady a minimalizují nesoudržnosti a „chyby v návrhu“. Advance Concrete 8.1 analyzuje pruty výztuže a poskytuje optimalizované řešení pro zredukování počtu referencí použitých ve výkresu. Například, jestliže jsou použity přímé pruty délky 2,53 m, 2,54 m, a 2,55 m, Advance Concrete navrhne použít 3 identické 2,55m pruty, v závislosti na kontextu. Produkce a správa prutů jsou zjednodušeny.
Verze 8.1 také obsahuje nástroj pro detekci kolizí, který umožňuje vizualizaci kolizí prutů ve 3D a usnadňuje použití alternativního řešení. Integrován je také nový nástroj pro vytváření výkazů. Tento nástroj vytváří výkazy pro výkres, pro skupinu výkresů nebo pro celý projekt. Je schopen také vytvářet objednávky prutů a soubory použitelné pro numericky řízené stroje(NC). Verze 8.1 tak pomáhá uživateli rychle vytvořit projekt výztuže integrováním produkčního směru a implementací potřeb stavby.
Advance Concrete 8.1 integruje exklusivní technologii "GTC" GRAITEC (GRAITEC Transfer Center). Tato technologie nabízí:
  • Import/export dat ve formátu IFC 2.x3
  • Více uživatelům Advance Concrete pracovat zároveň na stejném projektu a synchronizovat jejich modely.
  • Synchronizaci modifikací v Advance Concrete provedených inženýry v ostatním softwaru Graitec (např., změny průřezů, doplnění konstrukčních prvků, atd.)
Tato technologie zamezuje zdvojeným vstupům a ztrátě dat. Zabezpečuje projekt minimalizací vzniku chyb.

Mnoho dalších změn, které nejsou výše uvedeny a jsou dostupné:
  • Kompatibilita s 32 a 64bitovými Windows Vista a 32 a 64bitovým AutoCADem 2008
  • "Nastavení projektu": nový koncept pro centralizaci nastavení. Dvě výhody: zřetelné urychlení konfigurace nového projektu a možnost snadno použít dříve uložené nastavení.
  • Nova správa výšek. Uživatel může, v závislosti na konfiguraci projektu, použít relativní výšky nebo absolutní vztažené k GSS (Globální Souřadný Systém)
  • Nová možnost v Advance Concrete: automatické umístění symbolů "Těsnění" ke spoji.
  • Nová knihovna podpor prutů(distančnímu). Dostupné jsou nové funkce pro umístění těchto prvků a pro přímé vytvoření specifických výkazů množství.
  • Správa délek prutů: nová pravidla pro úpravu řezů, porovnání standardizovaných přesahů, umístění spojek, atd.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit