Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Ocenění návrhů v rámci studentské soutěže

Úterý, 26 Únor 2008 10:28
ZCUautodesk809.jpgSpolečnost Autodesk ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU) Fakultou strojní (FST), Katedrou konstruování strojů (KKS) a Ústavem umění a designu (UUD), oznámila výsledky hodnocení studentských semestrálních konstrukčních a designérských projektů. Týmem, který byl v rámci předmětu „Systémové navrhování technických produktů“ na katedře KKS a UUD oceněn speciální cenou Autodesku se stali studenti FST Klára Martinovská, Milan Votava a Roman Janoušek a Zuzana Stiefová z UUD. Studenti se svým projektem „Konstrukčního návrhu s designérským řešením zavazadlového prostoru osobního automobilu typu combi“ obdrželi cenu v podobě účasti na každoroční konferenci Autodesk University. Konference se letos bude konat ve dnech 2. až 5. prosince 2008 v Las Vegas.
Autodesk hodnotil práce z hlediska použití svých nástrojů strojírenských řešení. Vítězný projekt zaujal hodnotitele výborným konstrukčním a designerským řešením a také vhodností zvoleného postupu modelování sestavy při řešení konstrukčních problémů za použití pokročilých technik, využitím prostředí aplikace Autodesk Inventor pro návrh jednotlivých dílů a řešením designérských problémů v aplikaci Autodesk Inventor.
Celkově bylo do tohoto projektu zapojeno 61 studentů a studentek ze 4. ročníku konstrukčních oborů magisterského studia na FST a 14 studentů a studentek 3. ročníku bakalářského studia na UUD, kteří pracovali ve 14 vzájemně si konkurujících týmech.

Témata konstrukčních návrhů s designérským řešením
  • Ochranné krytování pracovního prostoru obráběcího stroje pro Astos Aš
  • Zavazadlový prostor osobního automobilu typu Combi pro Škoda Auto, Mladá Boleslav
  • Intenzivní lůžko pro pacienty ve velmi kritickém stavu pro společnost LINET
Ve všech těchto kategoriích byly uděleny hlavní ceny a všichni členové oceněných týmů obdrželi univerzitní diplomy.Zleva doprava: Akad. soch. František Pelikán (ZČU, UUD - Ústav umění a designu) - Dr. Ing. Jan Rychlík (ZČU - prorektor pro informatiku) - Petra Veselá (Autodesk) - Klára Martinovská (ZČU, FST - Fakulta strojní) - Roman Janoušek (ZČU, FST - Fakulta strojní) - Prof. Ing. Stanislav Hosnedl, CSc. (ZČU, FST - Fakulta strojní).

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit