Siemens
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Finále Studentských projektů 2009/2010

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Software | Soutěž | Studentské projekty | TurboCAD

spinar1019.jpgVe dnech 29. až 30. dubna 2010 se konalo finále čtvrtého ročníku soutěže Studentské projekty 2009/2010 pořádané společností Špinar – software. Soutěž je určena pro všechny typy škol v České republice a na Slovensku, které ve výuce využívají programy TurboCAD a DAEX. Čtvrtého ročníku soutěže se zúčastnilo 21 škol z České a Slovenské republiky a pořadatelé obdrželi celkem 41 studentských prací. Pro letošní ročník soutěže se spoluorganizátorem stala Střední škola stavební a dřevozpracující v Ostravě-Zábřehu. Soutěž proběhla ve spolupráci s Moravskoslezským dřevařským klastrem a celý projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU a ze státního rozpočtu ČR. 

Do finále postoupilo 25 soutěžních prací ze škol: SSOŠ Bardejov; MENDELU v Brně, Lesnická a dřevařská fakulta; SŠNO Bystřice pod Hostýnem; SOŠ a SOUTO Česká Třebová; SUPŠ HNN Hradec Králové; SOUT Chotěboř; SOŠD Krásno nad Kysucou; SOŠO a SOUŘ Moravský Krumlov; Gymnázium Nový Bydžov; SŠSD Ostrava-Zábřeh; SPŠ Považská Bystrica; ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská; SOŠ a SOUN Rosice u Brna; SOŠD Topoľčany; SOU a SOŠ, SČMSD, Znojmo, Přímětická; SOŠT a SOU Znojmo; SOŠD Zvolen; SOŠ sv. Jozefa Robotníka Žilina.
První den finále probíhal v prostorách SŠSD Ostrava-Zábřeh. Na programu byla obhajoba studentských projektů, při níž studenti osobně prezentovali své projekty odborné porotě, složené z vysokoškolských profesorů, vyučujících ze středních a odborných škol a odborníků z praxe. V průběhu prezentace obhajob hodnotili studentské projekty také učitelé a mediální partneři soutěže. Členové poroty následně zvolili tyto vítězné projekty: 1. místo obsadila Jana Bubáková SUPŠ HNN Hradec Králové, 2. místo obsadil Michal Papuga MENDELU v Brně, LDF, který získal také Cenu médií. 3. místo obsadil Tomáš Sapík ČZU v Praze, FLD. Cenu učitelů získal Miroslav Beran Gymnázium Nový Bydžov. 
Letos poprvé byly hodnoceny nejúspěšnější projekty v následujících kategoriích: 1. místo v nábytkářské kategorii získal Pavel Píša SUPŠ HNN Hradec Králové; 1. místo ve strojařské kategorii obsadili Luboš Mašek a Pavel Pavlas SOUT Chotěboř a 1. místo ve stavařské kategorii získal Viliam Šištík SPŠ Považská Bystrica.

 

První, druhé a třetí místo v hlavní soutěži

Po obhajobách studentských prací následovalo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže, za přítomnosti významných osobností, generálních partnerů soutěže, sponzorů a mediálních partnerů. Podpořit studenty přišly děkanka Fakulty stavební, VŠB Darja Kubečková – Skulinová, Jana Trombíková z odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství Věra Pálková. Z řad partnerů soutěže se finále zúčastnili Jan Poledník (MSDK), Monika Pěnčíková (ArcelorMittal), Ladislav Jelen (kuchyně ORESI), Dana Hušková (Therm), Arnošt Tulinger (DAV), František Kroček (Ostravské stavby), Zdeněk Albrecht (Bytostav).

spinarceny1019.jpg

První místo ve strojařské kategorii, Cena za animaci a Cena učitelů

Pro účastníky byl připraven také bohatý doprovodný program, který probíhal v areálu hornického muzea Landek. Zde byla účastníkům představena expozice báňského záchranářství a všichni měli v rámci prohlídky jedinečnou možnost na vlastní kůži vyzkoušet fárání do dolu a dozvědět se o těžbě nerostných surovin v ostravském regionu. V rámci představení hornických tradic se podávala typická hornická svačina a vybraní účastníci byli přijati do cechu hornického tzv. skokem přes kůži. První finálový den byl pak zakončen společenským večerem v restauraci Harenda za doprovodu hudební skupiny Baracuda.
Druhý finálový den pokračoval v prostorách spolupořadatelské školy Soutěží dovedností, při níž studenti uplatnili své dosavadní zkušenosti a prokázali praktické dovednosti při práci v programu TurboCAD. Odborná porota jejich výkony zhodnotila a vybrala tyto tři výherce Soutěže dovedností: 1. místo Vojtěch Klus SŠNO Bystřice pod Hostýnem; 2. místo: Marek Hankovský SSOŠ Bardejov; 3. místo: Martin Majerčík TU vo Zvolene, Drevárska fakulta.
Kromě těchto cen udělila odborná porota ještě zvláštní ceny. Cenu za animaci získal Radko Švec SOŠD Zvolen. Cenu za prezentaci získal Jiří Hlávka SOU a SOŠ, SČMSD Znojmo, Přímětická a Cenu za odbornou prezentaci získal Arnošt Vespalec SOŠO a SOUŘ Moravský Krumlov. Na základě všech výsledků byla zvolena Nejúspěšnější školou  v soutěži Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové.
Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi hodnotné ceny od hlavního organizátora, od sponzorů a od mediálních partnerů soutěže.
Akce měla opět pozitivní reakce účastníků finále, a tak i v příštím ročníku, jehož finále se uskuteční v Hradci Králové, se můžeme těšit na stále lepší studentská díla.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit