SolidWorks 2021
Helios
Google překladač: English Deutsch

Microsoft představil myš bez tlačítek

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Hardware | Microsoft | Myši

Touch-Mouse1101Microsoft Touch Mouse 1101Microsoft představil na letošním ročníku mezinárodní výstavy spotřební elektroniky CES 2011 v Las Vegas novinku z oblasti periferních zařízení. Touch Mouse, jak se nová myš jmenuje, přináší zcela nový přístup k ovládání Windows 7. Díky absenci jakýchkoli tlačítek ovládá uživatel operační systém multidotykovými gesty. Myš podporuje vedle klasického kliknutí a „skrolování“ i gesta s až třemi prsty současně. Ty umožňují ovládat jednotlivá okna aplikací nebo pracovní plochu. O kvalitu snímání na většině povrchových materiálů včetně dřeva, mramoru nebo matrace se stará osvědčená technologie BlueTrack s modrou diodou.

Uživatelé na cestách ocení tzv. Nano USB přijímač, který díky svým miniaturním rozměrům nebude po zapojení nikdy překážet.
„Touch Mouse je zcela nový koncept přirozeného a ergonomického ovládání operačního systému Windows 7 dotykovými gesty,“ říká Mark Relph, ředitel divize Windows Developer and Ecosystem Team společnosti Microsoft a dodává: „Nová myš uživatelům umožní vykonávat naprosto stejné věci jako doposud, navíc však přidává podporu až tří prstů pro rychlejší a efektivnější práci s Windows.“

Novinka Touch Mouse rozeznává tři druhy akcí podle počtu aktivních prstů:
  • Jedním prstem mohou uživatelé vykonávat všechny funkce, na které jsou zvyklí u své současné myši – vedle klasického kliknutí také rolování v dokumentech, pohyb do stran nebo načtení předchozí stránky v internetovém prohlížeči.
  • Pohyb dvou prstů se stará o maximalizaci nebo minimalizaci oken, jejich přemisťování a aktivování.
  • Tři prsty jsou určeny k orientaci na pracovní ploše spuštěním funkce Instant Viewer nebo zobrazením plochy (minimalizací všech oken).
Touch Mouse vzešla z projektu Mouse 2.0, ve kterém zkoumali inženýři Microsoft Research a Applied Sciences Group možnosti spojení klasických myší a multidotykových senzorů. Výsledkem bylo pět různých prototypů s rozdílnými technologiemi. Právě technologie použitá v případě Touch Mouse však byla natolik přesvědčivá, že byla ihned určena k sériové výrobě.
Nová Microsoft Touch Mouse by měla být v České republice dostupná v červnu letošního roku za odhadovanou maloobchodní cenu 1 990 Kč vč. DPH. Na produkt se vztahuje tříletá celosvětová záruka.

Mohlo by vás zajímat: