Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Externí pevné disky Toshiba s USB 3.0

Autor článku: Toshiba   

Tags: Hardware | Pevné disky | Toshiba

Externí pevné disky Toshiba USB 3.0 STOR.E-ART4-Family-1107Toshiba Computer Systems, divize společnosti Toshiba Europe GmbH, představila nové externí pevné disky STOR.E ART4 s technologií SuperSpeed USB (USB 3.0) umožňující velmi rychlé přenášení dat o rychlosti až 5 gigabitů za sekundu. Externí pevné disky se štíhlým designem budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během prvního čtvrtletí 2011. Vzhledem ke skutečnosti, že uživatelé ve stále větší míře ukládají velké soubory, jako například videa, hudební skladby a fotografie, požadují i rychlé propojení mezi médiem pro zálohování a počítačem.


Rozhraní USB 3.0 nabízí rychlost přenosu dat až 5 gigabitů ta sekundu. Je zpětně kompatibilní s běžně rozšířeným standardem USB 2.0, takže je zaručeno, že disky STOR.E ART4 bude možné používat i na počítačích, které podporují pouze rozhraní USB 2.0.
„Rozhraní USB 3.0 se na počítačových trzích budoucnosti stane standardní výbavou. Společnost Toshiba tento trend předjímá a představuje nejen nové pevné disky, ale také notebooky vybavené technologií pro rychlý přenos dat SuperSpeed USB,“ řekl Marco Perino, generální ředitel marketingu pro EMEA divize Computer Systems společnosti Toshiba.
Externí disky STOR.E ART 4 obsahují předinstalovaný zálohovací nástroj NTI Backup Now EZTM, který umožňuje jednoduché nastavení pravidelného zálohování dat. Program poskytuje kompletní správu nastavení zálohování, včetně možnosti zálohovat pouze vybrané adresáře nebo jen některé typy souborů, a provádět zálohu systému. Kromě toho nabízí také ochranu heslem s 256bitovým šifrovacím algoritmem pro zamezení neoprávněného přístupu k důvěrným datům.
Externí pevné disky STOR.E ART4 jsou k dispozici ve výběru tří modelů s rudě, modře a bíle zbarvenými grafickými motivy na černém provedení krytu s vysokým leskem. Kapacita disků je až 1 TB. Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti méně než 190 g, pogumovaným hranám, napájení přes USB rozhraní a vestavěnému čidlu otřesů, které chrání data uložená na disku v případě náhodného pádu nebo nárazu, jsou disky STOR.E ART4 ideálním řešením pro mobilní použití. Jsou však vhodné i pro stabilní použití jako velmi praktické příslušenství ke stolnímu počítači.

 

STOR.E-ART4-s-notebookem-1107


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit