Google překladač: English Deutsch

Webinář GibbsCAM – využití a programování MTM strojů

Autor článku: Gibbs and Associates   

Tags: GibbsCAM | MTM stroje | Webinar

Webinar GibbsCAM na MTM strojích_1133Společnosti Gibbs and Associates a Cimatron 9. srpna oznámily, že ve spolupráci s časopisem Modern Machine Shop od Gardner Publications budou ve středu 7. září 2011 prezentovat bezplatný internetový seminář o využití a programování multifunkčních strojů . Registrační informace a systémové požadavky jsou na stránce internetového semináře Modern Machine Shop na této adrese. Andy Heffner, aplikační a MTM specialista společnosti Gibbs, bude mít hodinovou přednášku včetně sekce dotazů a odpovědí na konci.

Andy Heffner získal špičkové znalosti v Německu jako obráběč ještě před příchodem do USA, kde následně devět let pracoval jako aplikační technik německého výrobce obráběcích strojů Traub a DMG. Potom pracoval dva roky jako nezávislý konzultant MTM programování a v roce 2001 po zjištění, že Gibbs je jediná společnost, vyvíjející NC programovací software pro multifunkční stroje, Heffner nastoupil do této společnosti. Dnes, jako aplikační inženýr GibbsCAM a MTM specialista, pomáhá zákazníkům s implementací NC programovacího software a MTM multifunkčních soustružnicko-frézovacích strojů.
„Mnoho konfigurací standardních a dlouhotočných multifunkčních strojů představují výzvu pro nové i zkušené CNC programátory a obraběče, kteří často rozmýšlí o složitosti více nástrojových hlav a vřeten a o nejlepších způsobech optimalizace NC programů,“ vysvětluje pan Heffner. „Doufáme, že tímto webovým seminářem odpovíme na řadu otázek, které si uživatelé MTM a NC programátoři často kladou. Budeme se zabývat výhodami a výzvami při použití těchto strojů, výběrem vhodných obrobků pro jednotlivé konfigurace strojů, práci s více nástrojovými hlavami a několika kanály a využitím automatizace NC programování jako pomocníka proti kolizním stavům při optimalizací dráhy nástroje.“
Andy Heffner použije modul GibbsCAM MTM, řadu jeho standardních funkcí a pro MTM specifických rysů a zároveň modul Simulace obráběcích strojů GibbsCAM pro lepší vizuální názornost a demonstraci programování součástí, strojů, konfigurací strojů, synchronizací více kanálů, ověření dráhy nástroje a kontroly kolizních stavů.
GibbsCAM MTM plně podporuje více kanálů a všechny funkce standardních i dlouhotočných multifunkčních CNC obráběcích strojů, včetně protivřeten, poháněných nástrojů, několika současně obrábějících nástrojových hlav, Y-os na všech hlavách, okružování závitů, soustružení s B-osou, frézování s B-osou a offsetem v ose Y, plně 4- a 5osé souběžné obrábění a synchronizace pro optimalizaci využití nástrojových hlav a zkrácení cyklových časů.
Společnost Gibbs vytváří unikátní postprocesory pro všechny jednotlivé kombinace MTM soustružnicko-frézovacích strojů a řídicí systém podle parametrů stroje a preferencí zákazníka tak, aby bylo zajištěno, že jsou postprocesory optimalizovány pro všechny potřeby zákazníka. Společnost Gibbs dodala již téměř 1 000 jedinečných postprocesorů pro standardní i dlouhotočné MTM soustružnicko-frézovací stroje, včetně nejkomplikovanějších strojů od společností Citizen, Doosan, Emco, Gildemeister, Index, Manurhin, Mazak, Mori Seiki, Okuma, Star CNC, Tornos a Traub.

Mohlo by vás zajímat: