Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Delcam pro SolidWorks 2012 zahájí na EMO

Autor článku: Delcam   

Tags: Delcam | EDM | EMO | SolidWorks

Delcam pro SolidWorks 2012 EDM -1135Delcam poprvé nabídne svůj integrovaný CAM systém Delcam pro SolidWorks verze 2012 na výstavě EMO World of Metalworking, která se bude konat v Hannoveru od 19. do 24. září. Nová verze bude obsahovat programování 2D drátořezu poprvé společně s komplexní možností programování soustružnických a soustružnicko-frézovacích zařízení, vrtáním a 2– 5osým frézováním. Podpora drátového řezání ve čtyřech osách bude dostupná ve verzi  2012 R2 během ledna 2012.

Mezi další vylepšení bude patřit možnost porovnání cílové části, schopnost porovnat model požadovaného konečného tvaru s tvarem dosaženým naprogramovanými drahami, vícestupňové programování, programování více SolidWorks součástí v jedné operaci, a to buď  ve stejném směru nebo v různých směrech.
K dispozici bude také plně automatizované odstraňování ostřin a srážení hran, což zajistí rychlejší programování těchto dokončovacích operací na 2– 2,5osých dílech. Schopnost začlenit srážení hran, i když není uvedeno v původním modelu SolidWorks, kopíruje funkci již dříve dostupnou ve FeatureCAM 2011.
Delcam pro SolidWorks 2012 bude také zahrnovat vylepšení z FeatureCAMu verze 2012, včetně vylepšeného využívání fondu modelů a nových možností v databázi nástrojů.
Fond modelů umožňuje uživateli zobrazit zbývající materiál po každé operaci. Tím se minimalizuje čas přejezdů, protože generované dráhy nástroje jsou efektivnější. Výsledkem je úspora času na obrábění. Tyto modely také zjednodušují výběr nejvhodnější velikosti nástroje pro zbytkové hrubování a dokončovací operace.
Databáze nástrojů je klíčovou součástí automatizace v Delcamu pro SolidWorks, neboť umožňuje optimální provozní podmínky spojené s každým nástrojem. Ve většině firem je databáze budována tím nejzkušenějším uživatelem. To pak zaručuje, že i nezkušení operátoři užívají bezpečné a účinné řezné parametry.
Delcam pro SolidWorks kombinuje výhody spojené s CAM systémy PowerMILL a FeatureCAM. Je založen na osvědčených obráběcích algoritmech Delcamu, které již používá více než 35 000 zákazníků po celém světě. Tento software nabízí výjimečnou rychlost výpočtu dráhy nástroje PowerMILLu a pokročilé strategie pro vysokorychlostní a pětiosé obrábění. Uživatelům tak zajišťuje zvýšení produktivity, maximální životnost strojů i nástrojů a bezvadnou povrchovou úpravu, a to i při řezání nejtvrdších, nejnáročnějších materiálů. Současně klade Delcam pro SolidWorks stejně velký důraz na snadnost použití jako FeatureCAM, včetně všech automatizací založených na znalostech, což dělá tento systém tak konzistentním a spolehlivým.
Delcam pro SolidWorks je plně integrován do prostředí SolidWorks, takže program vypadá a chová se jako SolidWorks. Nabízí plnou asociativitu, takže všechny změny v CAD modelu se automaticky odráží na drahách nástroje. Avšak tato asociativita je inteligentnější, než jakou nabízí mnoho jiných integrovaných CAM systémů. Delcam pro SolidWorks nejenže jednoduše upravuje stávající dráhy, ale také hodnotí výběr řezných nástrojů a strategií obrábění, v případě nutnosti rovněž provádí nezbytné změny.
Všechny dráhy nástroje generované Delcamem pro SolidWorks lze zkontrolovat pomocí integrovaného simulačního modulu na počítači před posláním do obráběcího stroje. Kromě toho jsou s tímto softwarem dodávány kompletní post-procesory Delcamu, umožňující rychlý a přesný přenos dat na všechny hlavní typy obráběcích strojů.

Mohlo by vás zajímat: